Snowden začal po dlhom čase znova nakupovať bitcoin

Edward Snowden je dlhoročným krypto nadšencom a v roku 2016 sa dokonca zúčastnil na slávnostnom založení kryptomeny Zcash, zameranej na súkromie.

od Rastislav Vasilišin

GIF by CYBERWAR

Nie je to však žiaden krypto influencer. Počas celej jeho histórie na Twitteri sa k cene bitcoinu vyjadril len raz, a to 13. marca 2020. V tento neslávne známy deň, v dôsledku hystérie ohľadom koronavírusu, cena bitcoinu klesla na 3 782 dolárov.

Avšak Snowden mal pevné ruky a napísal:

„Toto je prvýkrát po dlhom čase, keď cítim, že by som mal nakúpiť bitcoin. Za týmto prepadom bolo príliš veľa paniky a primálo rozumu.”

Najnovšie predpovede Snowdena

Jeho prognóza sa jednoznačne potvrdila po tom, čo bitcoin v máji 2021 dosiahol úroveň 65 000 USD, aby sa následne v novembri vyšplhal na historické maximum 69 000 USD. 

Najnovšie predpovede Snowdena

Avšak v pondelok, po dvoch rokoch, Edward Snowden na Twitteri uviedol: „prvýkrát po dlhom čase cítim nutkanie vrátiť sa na trh“. V tom čase sa cena bitcoinu pohybovala okolo 16 500 dolárov.

Snowden pridal do svojho tweetu graf, ktorý ukázal jeho najnovšiu predpoveď ceny tesne pred tým, ako cena bitcoinu dosiahla svoje historické minimum.

Najnovšie predpovede Snowdena

Bývalý agent NSA a CIA však toto nadšenie zmiernil nasledujúcim varovaním: „môžu nastať ďalšie problémy“.

Cena bitcoinu sa v priebehu niekoľkých hodín po jeho tweete zvýšila a za posledných 24 hodín vzrástla o 4 %. 

Správny čas na nákup

Snowden je teraz presvedčený, že po štyroch dňoch zmätku okolo bankrotu a podvodov, je krátkodobý odraz v dohľadne. 

Podľa neho je to najhoršie z krypto zimy za nami a začína sa formovať nové bitcoinové dno. 

Svojím zvyčajným štýlom si ale neodpustil poznámku, že v celej kauze FTX je namočená aj súčasná americká vláda na čele s prezidentom Bidenom.

Jeho nasledujúci komentár ohľadom FTX znel:

Kým nás Biely dom „chránil” tým, že zatýkal deti za „zločin” budovania aplikácií pre ochranu súkromia, „regulátori“ sa potichu prepájali so zlodejmi, ktorí práve okradli 5 miliónov ľudí.
Rozdiel? Zlodeji boli veľkými politickými sponzormi.”

A má jednoznačne pravdu. 

Sam Bankman-Fried, CEO skrachovanej burzy FTX, bol jedným z najväčších sponzorov vládnej Demokratickej strany. Daroval jej 40 miliónov dolárov a po Sorosovi sa stal druhým najväčším darcom v tomto volebnomcykle. Celkovo jeho prísľub demokratom predstavoval až jednu miliardu dolárov, ale na to už politici môžu zabudnúť. Ironické na tom celom je, že kým SBF aktívne presadzoval sprísnenie regulácií kryptomiem, sám ich obchádzal a ignoroval. 

Ale späť od politiky k predikciám. 

Snowden už raz úspešne odhadol trhové dno. 

Snáď mu to vyjde aj tentokrát.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár