Snoop Dogg je jedným z tvorcov streamovacej aplikácie Web3

Sektor Web3 rastie exponenciálnym tempom. Projekt Shiller sa teraz pripája k hráčom zapojeným do tejto internetovej revolúcie. Ide o aplikáciu na streamovanie dát založenú na tretej generácii webu. Zaujímavosťou je, že jedným z jej tvorcov je legenda rapu zo západného pobrežia, nadšenec NFT, herec a znalec fajčenia marihuany Snoop Dogg.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Snoop Dogg a aplikácia Shiller

Okrem talentu na eklektické zvuky vo svojej hudbe (okrem rapu sa Snoop Dogg venuje aj reggae, funku, popu a elektronike) sa Snoop Dogg dobre orientuje aj v nových technologických trendoch. Umelec narodený v Kalifornii sa už niekoľko rokov pohybuje v priestore Web3. Navyše sa Snoop výrazne angažuje na trhu s NFT.

Teraz dostávame ďalší dôkaz, že raper investuje do sektora Web3. Snoop Dogg bol odhalený ako jeden zo zakladateľov projektu s názvom „Shiller“. Ďalším z uvedených investorov, ktorí projekt podporujú, je technologický podnikateľ Sam Jones.

Použitie technológie blockchain na platforme umožní tvorcom dátového obsahu streamovať obsah vo formáte „token-gate“. Okrem toho Stiller umožní tvorcom digitálnych dát propagovať svoje NFT a iné produkty zo stránok elektronického obchodu. Ako možno tušiť, za svoje produkty budú dostávať zaplatené v kryptomenách, ako je ethereum, ale aj vo forme NFT alebo jednoducho vo fiat menách.

Zdroj: Shiller

Spustenie projektu bolo pôvodne naplánované na január, hoci kvôli viacerým komplikáciám bolo jeho spustenie odložené na apríl.

Snoopova spolupráca v oblasti blockchainu

Snoop Dogg sa rozhodne nebojí žiadnych výziev ani nových skúseností. Dobrodružstvo v oblasti digitálnych aktív, ktoré sa začalo pred niekoľkými rokmi, vyústilo do viacerých spoluprác medzi rapovou legendou a hráčmi na blockchainovom trhu. V apríli 2022 sa Snoop spojil s tvorcami metaverse Sandbox, čoho výsledkom bolo vytvorenie kolekcie NFT .

„Snoop Avatars“ bolo 500 000 tokenov NFT, ktoré boli propagované špeciálne nahratým singlom „A Hard Working Man“. O niekoľko mesiacov neskôr v rámci spolupráce so spoločnosťou Yuga Labs, ktorá stojí za najpopulárnejšími kolekciami nezameniteľných tokenov Bored Ape Yacht Club (BAYC) a CryptoPunks, Snoop nahral spoločné číslo s Eminemom, ku ktorému bol vytvorený videoklip obsahujúci tému kolekcie BAYC.

Minulý týždeň sa tiež objavila správa, že umelec nadviazal spoluprácu s kryptomenovým kasínom Roobet. Snopp má v spoločnosti zastávať funkciu „Chief Ganjaroo Officer“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár