Služby viacerých amerických štátov vyšetrujú kauzu Genesis Global Capital

Alabama a ďalšie štáty USA vyšetrujú údajné porušenia zákonov o cenných papieroch. Predmetom vyšetrovania je spoločnosť Genesis Global Capital.

od Simona

Newsletter news

Pod drobnohľadom úradov

Joseph Borg, riaditeľ Alabamskej komisie pre cenné papiere a burzu, potvrdil, že služby štátu, ktorý zastupuje a niekoľkých ďalších štátov je zapojených do vyšetrovania Genesis. Otázkou je, či Genesis a ďalšie spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami mohli porušiť zákony o cenných papieroch. Stále nie je jasné, aké ďalšie spoločnosti sa preverujú.

Vyšetrovanie je ďalším problémom Genesis. Spoločnosť tiež odhalila, že na jej obchodnom účte FTX uviazli finančné prostriedky v hodnote približne 175 miliónov dolárov. Dňa 16. novembra oznámila, že dočasne pozastavila výbery, ako dôvod uviedla „bezprecedentné turbulencie na trhu“ po kolapse FTX.

Genesis však zároveň ukončila špekulácie o „hroziacom“ bankrote pre nedostatok financií.

22. novembra spoločnosť informovala Cointelegraph:

„V najbližšom čase neplánujeme vyhlásiť bankrot. Naším cieľom je vyriešiť súčasnú situáciu zmierom, bez nutnosti vyhlásiť bankrot. Genesis pokračuje v konštruktívnych rozhovoroch s veriteľmi.“

idris elba luther GIF by BBC

Ako neskrachovať?

Spoločnosť Genesis si najala reštrukturalizačných poradcov, aby preskúmali všetky možné možnosti vrátane, ale nie výlučne, potenciálneho bankrotu. Spoločnosť si najala investičnú banku Moelis & Company, aby preskúmala tieto možnosti, zatiaľ čo tí, ktorí sú oboznámení so situáciou, zdôraznili, že neboli prijaté žiadne finančné rozhodnutia a spoločnosť sa stále môže vyhnúť bankrotu.

Genesis bola v centre pozornosti kvôli obavám z bankrotu FTX. Burza pred dvoma týždňami vyhlásila bankrot. To viedlo k vlne poklesu hodnotenia popredných kryptomien na trhu a zdá sa, že pokles sa teraz zastavil.

Kolaps FTX viedol k zvýšeniu nepokojov na trhu. Investori sa obávajú o finančnú stabilitu mnohých subjektov.

Grayscale v tweete z 18. novembra uistil investorov, že všetky digitálne aktíva, ktoré sú základom produktov spoločnosti, sú v úschove Coinbase, citujúc list od finančného riaditeľa Coinbase Alesa Haasa a generálneho riaditeľa Coinbase Custody Aarona Schnarcha.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár