Slovinsko je krajinou, ktorá je kryptomenám naklonená najviac na svete

od Martin Tkáč

Slovinsko má 72 obchodov a 33 športovísk, ktoré akceptujú digitálne aktíva ako spôsob platby. To je dôvod, prečo bola uznaná ako krajina najviac „priateľská ku kryptomenám“.

Slovinsko miluje bitcoiny

Štúdia leteckej spoločnosti Fast Private Jet odhadla Slovinsko ako krajinu, ktorá je najviac naklonená kryptomenám na svete. Navyše, jeho hlavné mesto Ľubľana, je pre spoločnosti s digitálnymi aktívami najpriateľskejšie miesto v Európe.

Talianska letecká spoločnosť uskutočnila celosvetový prieskum s cieľom zistiť, v ktorých krajinách je najviac miest, kde sú kryptomeny akceptované ako spôsob platby. Na prvom mieste sa umiestnilo Slovinsko a za ním Česká republika. Do prvej šestky patrili aj Argentína, Japonsko, Španielsko a Kolumbia.

Slovinsko má 72 obchodov a 33 športovísk, ktoré akceptujú bitcoiny alebo altcoiny ako platobné prostriedky. Jeho hlavné mesto Ľubľana je zároveň najpriateľskejším miestom pre kryptomeny v Európe. V súčasnosti existuje viac ako 137 spoločností a 584 rôznych miest, ktoré vám umožňujú vykonávať platby pomocou digitálnych aktív, a najväčšie nákupné centrum v krajine sa tam nazýva „BTC City“.

Praha, hlavné mesto Českej republiky, je druhým najpriateľskejším miestom pre kryptomeny v Európe. Medzi kryptomenové lákadlá patrí napríklad kaviareň Paralelnia Polis, kde môžu zákazníci platiť len BTC.

slovenské kryptomeny

Prieskum Fast Private Jet sa týkal aj USA. Zistilo sa, že v New Yorku, Los Angeles a San Franciscu je najviac reštaurácií, kaviarní a podnikov, ktoré akceptujú kryptomenu ako spôsob platby.

Čína je zase jednou z krajín, ktoré sú najmenej priateľské ku kryptomenám na svete. Miestne úrady tam vlani zaviedli úplný zákaz všetkých činností súvisiacich s digitálnym obsahom.

Nepriateľský postoj voči bitcoinovému trhu zaujímajú aj Omán, Egypt, Alžírsko, Katar, Irak, Tunisko, Maroko a Bangladéš.

Nemecko je lídrom na trhu v inom rebríčku

Začiatkom tohto mesiaca štúdia Coincub ukázala, že Nemecko je krajina, ktorá najviac podporuje kryptomeny. Singapur a USA sú na druhom a treťom mieste.

Štúdia spoločnosti sa však líšila od analýzy Fast Private Jet, pretože zohľadňovala faktory, ako sú regulácie kryptomien, počet podvodov a dostupnosť kurzov digitálnych aktív.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár