Školy v New Yorku začnú vyučovať o kryptomenách?

od Martin Tkáč

Novozvolený starosta New Yorku Eric Adams je presvedčený, že školy by mali študentov pripraviť na navigáciu vo svete kryptomien a digitálnych zdrojov.

Digitálne mince ako prvok vzdelávania

Zdá sa, že novozvolený starosta New Yorku Eric Adams chce presadiť kryptomeny aj medzi najmladšími obyvateľmi mesta. V rozhovore pre CNN State of Union zo 7. novembra označil kryptomeny za „nový spôsob platby za tovar a služby na celom svete“. Vyzval tiež miestne školy, aby pripravili študentov na „nový spôsob myslenia“ o ekonomike.

„Musíme otvoriť naše školy, aby mohli učiť o technológii a novom myslení,“ povedal.

Adams tiež neoficiálne spomenul prekvapivo nízke povedomie o kryptomenách medzi svojimi mladými voličmi.

Keď som hovoril o blockchaine a bitcoine, mladí ľudia na ulici sa ma zastavovali a pýtali sa ma: „Čo je toto?“ – povedal

Politik hovoril aj o svojich plánoch povzbudiť newyorské spoločnosti, aby akceptovali bitcoiny (BTC) a ďalšie kryptomeny ako formu platby. Dodal, že bude „chodiť na tomto poli opatrne“, pretože chce v meste urobiť dobré zmeny. Mesto New York musí zostať „centrom inovácií, bez ohľadu na to, aké inovácie sú teraz“, dodal.

Čo na to komunita?

Adamsove slová sa však stretli so zmiešanými reakciami kryptomenovej komunity na sociálnych sieťach.

Používateľ „nimadows“ uviedol, že predmet kryptomeny „musí“ byť zahrnutý do školských osnov, pretože noví investori musia byť vybavení „otvorenou mysľou a dostatočnými znalosťami“, kým budú čeliť trhom s digitálnymi aktívami.

Iní však kritizovali Adamsove nápady. „InnocenceCapit1“ na neho zaútočil, pretože zistil, že kryptomeny sú „špekulatívne odpadky„. Podľa jeho názoru by sa školy mali sústrediť len na „efektívne vyučovanie matematiky, histórie, prírodných vied, jazykov a skutočných finančných pojmov“.

V súlade so svojou volebnou agendou však chce Adams premeniť mesto na americké centrum kryptomien. V stredajšom rozhovore pre Bloomberg Radio povedal, že má v úmysle vydať newyorskú kryptomenu, niečo podobné ako MiamiCoin.

Ani New York by nebol prvým mestom v USA, ktoré by zaviedlo študijný program v oblasti kryptomien. V marci tohto roku gruzínska vláda schválila zákon, ktorý vyzýva vládnych úradníkov, aby implementovali program finančného vzdelávania na školách, vrátane digitálnych aktív.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár