Singapur zdaňuje príjem pochádzajúci z transakcií NFT

od Simona

Singapurský minister financií Lawrence Wong uviedol, že súčasné daňové pravidlá sa budú vzťahovať aj na príjmy z transakcií NFT.

Zdaňovanie NFT

Podľa nedávnej správy denníka The Business Times singapurský minister financií Lawrence Wong v parlamentnom prejave uviedol, že súčasné pravidlá zdaňovania sa budú vzťahovať na príjmy získané alebo obchodované s nevymeniteľnými tokenmi NFT.

Napriek tomu v Singapure neexistuje kapitálová daň. To znamená, že investori dosahujúci kapitálové zisky z NFT transakcií nebudú musieť vracať štátu časť zisku.

Táto správa prichádza v kontexte nedávnych daňových zmien, o ktorých mnohí analytici veria, že prispejú k „zníženiu nerovností, posilňovaniu sociálnych väzieb a tiež ovplyvnia dlhodobé výdavky“.

Singapur má k NFT technologicky neutrálny postoj

Začiatkom januára singapurskí úradníci varovali občanov investovaním do digitálnych aktív. Najmä vo vznikajúcich sektoroch NFT a metaverse. Aj keď je Singapur často označovaný ako ďalší ázijský kryptomenový uzol, vyzval globálnych regulátorov, aby vykonávali väčšiu kontrolu nad digitálnymi investíciami.

Krajina uviedla, že starostlivo študuje riziká spojené s technológiami, ako sú blockchain, decentralizované financie, NFT a metaverse.

Singapurská centrálna banka minulý mesiac uviedla, že nemá v úmysle regulovať trh NFT. V odpovedi na parlamentnú otázku o regulácii tohto podsektora Tharman Shanmugaratnam, hlavný a výkonný minister menového úradu Singapuru MAS, uviedol:

„MAS nereguluje a ani nemôže regulovať všetky veci alebo produkty, do ktorých sa ľudia rozhodnú investovať svoje peniaze. Pri posudzovaní, či by produkt alebo činnosť mala byť regulovaná MAS, zvažujeme charakter aktív.
MAS v súčasnosti nereguluje NFT kvôli povahe ich podkladových aktív, ako sú niektoré z vyššie uvedených príkladov. Je to tiež pozícia, ktorú prijala väčšina ostatných vedúcich jurisdikcií“.

Shanmugaratnam požiadal spotrebiteľov, aby boli mimoriadne opatrní, povedal, že MAS sa rozhodol pre „technologicky neutrálny prístup“. Dodal tiež, že „analyzuje“ charakteristiky tokenov, aby určil, či by mali byť regulované. Podľa zákona o cenných papieroch a termínovaných obchodoch budú NFT podliehať regulačným požiadavkám MAS, ak preukážu vlastnosti produktu kapitálového trhu.

Medzitým Ravi Menon, výkonný riaditeľ MAS už skôr oznámil, že štát neplánuje zakázať bitcoiny a kryptomeny, pretože by mohli byť kľúčovou súčasťou digitálnej budúcnosti.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár