Sieť BNB pod útokom. Ide o približne 100 miliónov USD

Došlo k veľkému útoku na sieť BNB. Skoršie zvesti o exploite na blockchaine BNB už projektový tím potvrdil a všetky vklady a výbery boli pozastavené.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Problémy s BNB

Exploit je program určený na využitie existujúcich softvérových chýb. Používa chybu programovania v softvéri na prevzatie kontroly nad prevádzkou daného procesu. Teraz sme sa dozvedeli, že BNB Chain, blockchain burzy Binance, bol pozastavený 6. októbra práve kvôli exploitu. V dôsledku útoku zločinci vygenerovali kryptomeny v hodnote približne 600 miliónov dolárov.

Oficiálny účet BNB na Twitteri oznámil dočasné zastavenie reťazca kvôli „nepravidelnej aktivite“ na blockchaine, ale krátko nato dodal, že to bolo kvôli možnému zneužitiu. Binance oznámila, že blockchain je „v údržbe“, pričom pozastavuje všetky vklady a výbery v reťazci.

Predtým sa na Twitteri šírili zvesti, že sieť prešla veľkým hackom.

Neskoršia aktualizácia na Reddite, ktorú pripravil vývojár BNB Chain, potvrdila, že došlo k zneužitiu. Dodal, že bolo zabavených 100 až 110 miliónov dolárov v kryptomenách.

zneužívanie bnb

Ako k útoku došlo?

Využitie, ktoré bolo spáchané v BSC Token Hub, viedlo k vytvoreniu „ďalších BNB“. Verejnosť bola ubezpečená, že finančné prostriedky používateľov sú predsa v bezpečí. Vývojári momentálne hľadajú zraniteľnosť kódu, ktorá umožnila útok.

Počiatočná reťazová analýza používateľov Twitteru ukázala, že útočník dostal odmenu vo výške jedného milióna BNB prostredníctvom BSC Token Hub a potom vložil zostatok na platformu decentralizovaných finančných pôžičiek Venus Protocol (DeFi). Potom si požičal stablecoiny v hodnote 150 miliónov dolárov (USD Coin, Tethery a USD Binance), ktoré vymenil za ETH, PHM a MATIC. Podarilo sa mu to ešte predtým, ako vývojári sieť zastavili.

Zane Huffman, vedúci stratégie pre DeFi Vesper Finance, uviedol, že útočníkovi sa podarilo dostať preč s približne 100 miliónmi dolárov. Dodal, že hacker má tiež viac ako 400 miliónov dolárov v kryptomenách v reťazci BNB.

Momentálne čakáme na ďalšie podrobnosti od tímu BNB, ktorý prípad vyšetruje.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár