Shrapnel: nová hra s kryptomenami

Dig Sigma or die trying. Znie to ako zaujímavá výzva? Na trh sa chystá nová kryptomenová hra Shrapnel.

od Martin Tkáč

Shrapnel

Píše sa rok 2038 a asteroid sa zrazil s Mesiacom, čo viedlo k vytvoreniu meteorických prstencov okolo Zeme. Ten začal padať na našu planétu. Výsledkom bola oblasť, kde sa už nedalo žiť. Bežní ľudia z nej boli natrvalo evakuovaní.

Dalo by sa dodať: žili šťastne až do smrti. Problém bol v tom, že úlomky asteroidu boli cenné, pretože obsahovali istý prvok: Zlúčenina Sigma. Spomínané opustené územie na Zemi obsadili Strážcovia – žoldnieri, ťažili Sigmu a zabíjali každého, kto sa chcel pridať k vykopávkam bez ich súhlasu (nuž, nie každý toleruje voľný trh). Ako hráč sa ocitnete v takomto, nie práve priateľskom svete. Musíte prežiť a ťažiť Sigmu.

Hra s kryptomenami

Hoci zápletka znie zaujímavo (ale tiež nie príliš originálne), o tejto produkcii by som asi nepísal. Zaujímavé je, že jej tvorcovia vydali vlastnú kryptomenu SHRAP, s ktorou sa obchoduje okrem iného na burzách HTX a KuCoin.

Vývojári zo štúdia Neon poskytli hráčom predčasný prístup k hre prostredníctvom populárneho trhoviska Epic Games Store. Táto verzia je však dostupná len pre tých, ktorí si zakúpili jeden z prístupových kľúčov Extraction Pack. Hru bude možné hrať od štvrtka 8. februára do soboty 10. februára a ceny, ktoré sa budú počas hrania rozdávať, sú žetóny SHRAP v hodnote 100 000 dolárov.

Generálny riaditeľ projektu Mark Long hovorí, že on a jeho kolegovia chcú, aby im hráči pomohli vytvoriť čo najlepšiu hru.

Spoločnosť Neon informovala, že kľúče, ktorých cena sa pohybuje od 20 do 100 USD, si už kúpilo približne 3 000 ľudí.

Nakoniec bude Shrapnel debutovať na trhu ako plnohodnotná free-to-play hra v roku 2025.

Poznámka: hráči by si mali pred nákupom kryptomeny alebo digitálneho tovaru urobiť vlastný prieskum. Hráči nakupujú na trhoch tretích strán na vlastné riziko. Spoločnosť Epic Games nepodporuje nákup ani predaj kryptomeny alebo digitálneho tovaru

– upozorňuje spoločnosť Epic Games.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár