Shinsei Bank ponúka klientom odmeny v BTC a XRP

Shinsei Bank ponúka klientom odmeny v BTC a XRP

Japonská Shinsei Bank teraz ponúka svojim klientom odmeny v BTC a XRP. Spoločnosť oznámila, že jej kampaň týkajúca sa kryptomien bude prebiehať od 10. augusta do 31. októbra.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Shinsei Bank a XRP

Jej noví a existujúci zákazníci môžu teraz zarobiť až 8 000 japonských jenov (približne 60 USD) v XRP alebo BTC, uviedla banka. To je odmena za využívanie rôznych možností na platforme Shinsei. Medzi tieto služby patrí založenie účtu, prvé prihlásenie na portál banky alebo uskutočnenie prvej platby na účet.

Napríklad otvorenie nového účtu v Shinsei Bank poskytne používateľom kupón v hodnote 500 jenov (3,72 USD). Medzibankovými prevodmi klient zarobí až 2 500 jenov (18,86 USD). Tieto peňažné kupóny sa posielajú víťazným používateľom prostredníctvom e-mailu a potom sa dajú vymeniť za XRP, Ripple token a bitcoiny.

Nie je známe, či Shinsei Bank pridá do svojho programu nejakú ďalšiu kryptomenu ako formu odmeny. Je možné, že súčasné aktivity sú vo forme pilota a ak z nich spoločnosť získa merateľné benefity, bonusový program sa časom rozšíri aj o nové digitálne aktíva (možno napr. ethereum, litecoin alebo NFT) .

Stojí za to dodať, že nová kampaň banky je ďalším krokom k tomu, aby sa kryptomeny stali oveľa dôležitejším aspektom bankovníctva v Japonsku. Shinsei Bank je jednou z najväčších spoločností tohto typu v krajine.

japonsko btc

Prečo XRP?

Je prekvapujúce, že banka práve použila XRP. Ripple Labs sa však teší dobrej povesti v Japonsku a v celej Ázii.

V USA je situácia spoločnosti horšia. Tá stále bojuje proti SEC v Spojených štátoch. Súdny spor trvá od roku 2020. Finančná komisia tvrdí, že XRP je neregistrovaný cenný papier, čo prispelo k tomu, že token už nie je v TOP3 digitálnych aktívach z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Napriek problémom na Západe Ripple rýchlo rastie, najmä v Ázii. Prispôsobené boli okrem iného aj riešenia spoločnosti japonským finančným gigantom SBI Holdings. SBI používa riešenie ODL Ripple pre cezhraničné zúčtovanie.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár