Shiba Inu upozorňuje na SCAM

od Martin Tkáč

Skupina meme mincí Shiba Inu (SHIB) vydala oficiálne upozornenie pre komunitu SHIB na SCAM. Ide o podvody na sieti, ktoré sa zamerali najmä na altcoinových investorov zaujímajúcich sa o tokeny SHIB.

oKrypte SHOP

Falošný účet sociálnych médií

Včera tím projektového manažmentu Shiba Inu vydal varovanie. Prostredníctvom Twitteru zverejnil upozornenie, aby zvýšil ostražitosť kryptokomunity, najmä investorov, na zvýšenú aktivitu podvodníkov.

Vo svojom príspevku opísali najbežnejšie metódy používané SCAMermi, zamerané na podvody nič netušiacich ľudí.

Buďte ostražití a v bezpečí #ShibArmy!
Boli sme upozornení na nedávny podvod, číhajúci na sociálnych médiách a iných komunikačných platformách.
Tu je krátke video, ktoré vám poskytne viac informácií o tejto záležitosti.

Falošná skupina Shiba Telegram je zdieľaná na väčšine sociálnych médií. Podvodníci sa vydávajú za oficiálne účty a vytvárajú falošných používateľov.

V poslednej dobe, keď Shiba Inu láka stále viac a viac kryptomenových milionárov, kyberzločinci znásobili svoje akcie proti neopatrným používateľom. Zameriavajú sa predovšetkým na investorov, ktorých sa snažia zavádzať prostredníctvom Twitteru a Telegramu.

Jednou z bežných metód, ktoré sa už používajú na kontaktovanie potenciálnych obetí, je spoofing oficiálnych účtov. Doplnkovým nástrojom na vykonanie postupu sú hashtagy ako #shib #shibarmy #leash #shibaswap a #bone.

Tím Shiba Inu vo svojom varovaní zdôrazňuje, že ich komunita neponúka žiadne propagačné akcie, bonusy alebo darčeky. Zamestnanci dúfajú, že sa investori zdržia aktivít, ako je zdieľanie kľúčov od peňaženky, poverení alebo pridávanie sa do skupín a sledovanie falošných účtov na sociálnych sieťach.

Majk Spirit NFT

Úspech Shiba Inu a jeho následky

Úspech projektu Shiba Inu inšpiroval komunitu k vytvoreniu ďalších meme coinov. V poslednej dobe sa trh s kryptomenami obohatil o mnoho tokenov s podobizňou psa.

Minulý mesiac, 28. októbra, SHIB dosiahol ATH 0,000086 USD. Žiaľ, nedokáže stabilizovať kurz na trhu. Jeho vývojový tím vyvinul a vydal ďalší token s názvom Doge Killer (LEASH), ktorý nedávno zaznamenal 130,3% nárast hodnoty.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár