Shiba Inu spálený Vitalikom Buterinom by mal hodnotu 28 miliárd dolárov

od Martin Tkáč

V máji spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin spálil 410,24 bilióna tokenov Shiba Inu. Teraz by mali hodnotu 27,8 miliardy dolárov. Okrem toho darovala 50 biliónov SHIB (3,4 miliardy dolárov v dnešných cenách) Indii, ktorá v tom čase zápasí s pandémiou COVID-19.

Masívny rast za 5 mesiacov

Úspech dogecoinu od začiatku roku 2021 viedol k vytvoreniu mnohých jeho nasledovníkov. Ich cieľom bolo upútať pozornosť verejnosti. Pravdepodobne najobľúbenejší z nich je Shiba Inu (SHIB).

Až do polovice mája tohto roku rusko-kanadský programátor známy ako jeden zo spoluzakladateľov Etherea, Vitalik Buterin  vlastnil 50 % z celkovej ponuky mincí. Čoskoro sa však rozhodol darovať 50 biliónov tokenov SHIB do fondu India Covid Relief Fund. Zaujímavé je, že o týždeň neskôr spálil 90 % svojich zostávajúcich mincí Shiba Inu (410,24 bilióna tokenov) a sľúbil, že zvyšok daruje charitatívnym organizáciám.

V čase spálenia mal obchod hodnotu 6,74 miliardy dolárov. Hodnota SHIB sa však v posledných týždňoch výrazne zvýšila voči doláru a hodnota týchto mincí by dnes bola 27,8 miliardy dolárov.

V súčasnosti je množstvo tokenov Shiba Inu v obehu a dostupných pre zvyšok 549 153 087 840 070.

Shiba Inu na Binance

Shiba Inu začal ako kryptomém, ktorý bol predurčený stať sa „zabijakom dogecoinov“. Rýchlo sa však presadila a narástla o státisíce %. Na vrchol ho vytlačila jeho enormná popularita (možno vďaka spojeniu s DOGE), neustála túžba ľudí rýchlo zarobiť peniaze a nízka cena.

Šialenstvo po meme coine sa tak rozrástlo, že Binance v máji token pridal na burzu. V priebehu niekoľkých minút po oznámení správy sa cena SHIB zvýšila o 60%. Binance však varovala, že Shiba Inu je relatívne nový token, ktorý „predstavuje vyššie než bežné riziko“. Investori by preto mali byť mimoriadne opatrní, najmä po vstupe na burzu.

Spustením decentralizovanej burzy a nedávnou digitálnou kolekciou Shiboshi sa Shiba Inu rozrástla z davu meme coinov. Aj tak je investícia do tokenu stále považovaná za vysoko rizikovú.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár