Shiba Inu je lídrom v nedávnej spotrebe gasu ETH

od Martin Tkáč

Zatiaľ čo v posledných dňoch došlo k nárastu mnohých tokenov DeFi, najviac paliva na ethereum použila Shiba Inu.

Shiba Swap a výsledná vlna DeFi

Včera spoločnosť SHIB (oficiálny twitterový účet ekosystému SHIBA) oznámila spustenie výmeny Shiba. Shiba Swap je decentralizovaná burza vytvorená anonymným tímom Shiba Inu, ktorá tiež umožňuje obchodníkom skladať svoje žetóny SHIB a dostávať odmeny.

Odvtedy sa objem obchodovania spoločnosti Shiba prudko zvýšil, čo dobre ilustruje sledovač plynu ethereum. Včera skončila na prvom mieste v zozname transakčných poplatkov zmluva ShibaSwap. Na druhom mieste sa umiestnil Shiba Migrator a samotný token Shib – xSHIB na 5. mieste a token LEASH na 17. mieste. Všetky súvisia s ekosystémom Shiba Inu.

Možno si teda kladiete otázku, čo práve začalo sezónu #DeFi?

Nehľadajte nič iné ako svoju obľúbenú mincu pre psa, $ SHIB.

Mince Shiba Inu je v súčasnosti najväčším žroutom plynu s číslom 1, # 3 a # 4 na ETH

Závit …

Ako je na kryptotrhu zvykom, Shiba sa nepohybuje sama. Spustením DEX sa tiež zvýšilo množstvo ďalších mincí DeFi, pravdepodobne kvôli vzrušeniu, ktoré ich sprevádza. Zatiaľ čo Uni wap nedávno vzrástol o 11%, Aave and Compound získali viac ako 20%. Najvýznamnejší nárast cien sa zaznamenal u spoločnosti KuCoin, ktorá za jediný deň vzrástla o 42%.

Čo je vlastne Shiba Inu?

Shiba Inu je token, ktorý si v máji získal popularitu, nesený vlnou dogecoinu, ktorej cena vtedy stúpla nad 0,7 USD. Popularita DOGE sa rozšírila aj medzi niektorých jej nástupcov meme mince so psím tvárou, vrátane Shiba Inu.

Ekosystém Shiba sa v skutočnosti skladá z troch tokenov: SHIB, LEASH a BONE. Každý token slúži inej funkcii súvisiacej s novo spustenou burzou Shiba Swap.

Ben Casselin, vedúci výskumu a stratégie v AAX, vysvetlil, prečo neberie meme token na ľahkú váhu:

Namiesto toho, aby sme iba odmietali humbuk, je potrebné si uvedomiť, že vidíme masové hnutie obchodníkov s kryptomenami, ktorí sa pohybujú v priestore.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár