Shiba Inu predbieha Uniswap a Avalanche s 50% denným rastom

od Martin Tkáč

Zdá sa, že meme tokeny sú opäť v móde, pretože v prípade dogecoinu sa Shiba Inu tento týždeň vyšplhala na grafy trhového stropu pred niekoľkými kryptomenovými gigantmi. Shiba Inu (SHIB) sa po zisku viac ako 50% za posledných 24 hodín vyšplhala na dvanáste miesto v grafe kryptomenového trhu.

Cena SHIB vzrástla v neskorom obchodovacom období v USA, keď sa pohybovala okolo 0,0000225 dolára. Ráno 7. októbra cena stúpla na úroveň 0,0000336 dolára, potom mierne ustúpila.

Trhová kapitalizácia SHIB je teraz väčšia ako kapitalizácia Uniswap, Avalanche, Litecoin a Chainlink. Nie je to však najvyššia hodnota, ktorú token memu psa dosiahol, pretože 10. mája dosiahol rekordných 0,0000379 dolára.

Čo stojí za vzostupom Shiba Inu?

Mainstreamové mediálne hnutie z Bloombergu pripisuje cenovému šialenstvu SHIB Elona Muska. Začiatkom tohto týždňa tweetoval svoje šteniatko Floki, ktoré je japonským plemenom poľovných psov.

Jeden z mnohých kanálov Twitter venovaných Shiba Inu tiež pripísal Muskove príspevky na sociálnych médiách prudkému nárastu cien:

SHIB teraz za posledný rok vyskočil o približne 8 000%! Ďakujem @elonmusk.

Ďalší kanál Twitter hovorí, že v súčasnosti je viac ako 700 000 držiteľov SHIB. Shiba Inu má podobnú fanatickú základňu fanúšikov ako Dogecoin s názvom „Shib Army“.

Muskovi nie je cudzie ani čerpanie altcoinov, pretože to isté urobil dogecoin začiatkom tohto roka. Následné šialenstvo zatlačilo 8. mája cenu DOGE na rekordných 0,731 dolára. Nedostatok ďalších tweetov na DOGE od miliardového obchodníka spôsobil pokles záujmu a dogecoin od tohto vrcholu klesol o 66%.

V polovici septembra Musk tweetoval podobnú fotografiu svojho šteňaťa, čo podnietilo nárast záujmu o iný vtedajší token memu, spinoff s názvom Shiba Floki (FLOKI).

zdroj: bitcoin.pl, pixabau.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár