Shiba inu na burze Kraken

od Martin Tkáč

Kraken, ôsma najväčšia kryptomenová burza na svete podľa Coingecko dnes oznámila, že začne obchodovať so shiba inu (SHIB), kryptomenou inšpirovanou dogecoinmi a známym plemenom psov, ktoré si v minulosti získalo veľkú popularitu. 

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kúpte si shiba inu na burze Kraken

Nová ponuka na stránke Kraken: platby shiba inu už fungujú. Obchodovanie bude aktívne od 30. novembra

Rozhodnutie zahrnúť obchodnú možnosť shiba inu sa stretlo s veľkým nadšením komunity okolo burzy. Post s oznamom dostal az 41,2 tis. páči sa mi za jeden deň.

Podľa oficiálneho blogového príspevku bude základná obchodná funkcionalita Krakenu a platformy Kraken Terminal dostupná pre fanúšikov tokenov shiba inu. V súčasnosti spoločnosť neplánuje spustiť futures a možnosti obchodovania s maržami pre SHIB.

SHIB bude môcť nakupovať a predávať pomocou USD a EUR.

Majk Spirit NFT

sadzba SHIB

Cena shiba inu výrazne zareagovala na nedávne zisky v BTC a iných špičkových kryptomenách. SHIB vzrástol z 0,00004522 USD na maximum na 0,00004573 USD, čím prelomil v grafe odpor EMA 20.

Dnes je 1 SHIB ešte viac, až 0,00004787 USD. To znamená až viac ako 20 % zvýšenia ceny za 24 hodín a 11 % v priebehu 24 hodín.

Ako teraz ovplyvní kurz príchod SHIB na Kraken? Kraken môže určite poskytnúť trhu SHIB / USD oveľa viac likvidity.

SHIB je však stále dosť kontroverzný. Ide o jeden z tzv Meme coiny, teda mince, ktoré v skutočnosti nemajú také pevné základy ako bitcoin či ethereum a zároveň cena u nich vychádza zo samotnej módy.

Trendy shiba inu a dogecoin výrazne posilnil generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk, ktorý o oboch projektoch často tweetoval na Twitteri.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár