Shiba Inu dosahuje ATH, používatelia Robinhood požadujú zalistovanie

od Martin Tkáč

Shiba Inu (SHIB) dosiahol nový rekord všetkých čias (ATH), čo viedlo k obrovskému dopytu používateľov Robinhood po začlenení tokenu do svojej obchodnej platformy.

SHIB vzrástol o 25 % za posledných 24 hodín a za posledných sedem dní sa takmer zdvojnásobil, uvádza CoinGecko. S viac ako 26 miliardami dolárov je SHIB v súčasnosti 11. najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie, hneď po svojom predchodcovi Dogecoine. Navyše, decentralizovaná burza Shiba Inu, Shiba Swap, zaznamenala 7. októbra rekordne vysoký objem obchodov 452 miliónov dolárov.

Podľa nedávnej štúdie Bacancy Technology sa SHIB v roku 2021 stala treťou najvyhľadávanejšou kryptomenou na svete s priemerným počtom 2,8 milióna vyhľadávaní za mesiac. To ho radí za Bitcoin, ktorý má priemerne 22 miliónov vyhľadávaní za mesiac, a Ethereum so 6,3 miliónmi.

Používatelia Robinhood žiadajú o zalistovanie SHIB

Najnovší skok možno pripísať dopytu používateľov Robinhood po obchodnej platforme, aby sa populárna kryptomena dostala na zoznam. Petícia Change.org vyzývajúca Robinhood, aby tak urobil, už získala viac ako 326 000 podpisov.
Prezident Robinhood Vlad Tenev však povedal, že obchodná platforma „starostlivo“ zváži pridanie akejkoľvek novej kryptomeny do svojej ponuky.

Tenev povedal:

Cítime sa veľmi pohodlne s mincami, ktoré v súčasnosti vymieňame na našej platforme. A s akýmikoľvek novými mincami, ktoré pridáme, sa chceme cítiť rovnako dobre, ak nie ešte viac.

Rival Coinbase začal minulý mesiac obchodovať so Shiba Inu (SHIB).

Robinhood minulý mesiac povedal, že čoskoro ponúkne kryptomenové peňaženky, ktorých čakacia listina čoskoro prekročí 1 milión zákazníkov. Zatiaľ čo kryptomeny boli prínosom pre nedávny rast Robinhoodu a prispeli k príjmom 233 miliónov dolárov v Q2, tento vzťah sa stal dvojsečným mečom.

Potom, čo sa ukázalo, že výnosy z kryptomien klesli vo finančných výsledkoch za tretí štvrťrok na 51 miliónov dolárov. Ceny akcií Robinhood klesli takmer o 10 %. Vzhľadom na to môže prehodnotiť žiadosť predkladateľov petície, keďže 64 % jeho výnosov z kryptomien v 2. štvrťroku pochádzalo z podobne inšpirovaného Shiba Inu, dogecoinu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay,com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár