Discord servery Bored Ape Yacht Club a Otherside sa stali obeťami hackerov

od Martin Tkáč

Discord servery Bored Ape Yacht Club a Otherside sa stali obeťami hackerov. V dôsledku útoku bolo odcudzených až 32 nevymeniteľných tokenov (NFT).

NEWSLETTER okrypte.sk

Účet správcu komunity bol napadnutý

Servery Discord Bored Ape Yacht Club a OtherSide boli napadnuté. Útočníkom sa podarilo hacknúť účet komunitného manažéra pomocou twitterového pseudonymu BorisVagner. Vďaka tomu úspešne spustili phishingový útok.

Používatelia boli presmerovaní na falošnú webovú stránku pod zámienkou odovzdávania cien iba držiteľom tokenov BAYC, MAYC a OtherSide. Tí, ktorí použili odkaz, stratili NFT. Celková hodnota ukradnutých tokenov bola 145 ETH.

PeckShield neskôr odhalil, že celá vec je o 32 NFT. Medzi nimi boli 1 BAYC, 2 MAYC, 5 Otherdeeds a 1 BAKC.

apecoin

Nie je to prvýkrát

Bohužiaľ, toto nie je prvýkrát, čo sa držitelia BAYC stali obeťou phishingových podvodov. Začiatkom apríla bol napadnutý aj instagramový účet Yuga Labs, čo viedlo k odhadovanej strate NFT vo výške 2,7 milióna dolárov.

Potom boli používatelia nalákaní na falošné webové stránky a verili, že oznámenie o projekte je pravé a oficiálne. Neskôr boli požiadaní, aby podpísali transakciu „safeTransferFrom“, ktorá útočníkom umožnila ukradnúť ich digitálne aktíva.

Tím stojaci za projektom uviedol:

Hneď po zistení prieniku sme upozornili našu komunitu, odstránili odkazy na napadnutý účet Instagram z našich platforiem a pokúsili sme sa ho obnoviť.

BAYC potvrdil, že účet bol napadnutý aj pomocou dodatočných online bezpečnostných opatrení, ako je dvojfaktorová autentifikácia. V dôsledku vlámania došlo okrem iného ku krádeži 4 opice NFT, 6 mutantov NFT a strata iných digitálnych zdrojov.

Discord Axie Infinity

Podobná situácia bola aj pri Axie Infinity. Hackerom sa podarilo prevziať kontrolu nad jej robotom MEE6.

MEE6 je populárny Discord bot, ktorý sa používa hlavne na automatizáciu rolí a správ a používa ho veľa kryptomenových projektov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár