Séria Squid Game má svoju vlastnú kryptomenu

od Martin Tkáč

Squid Game má vlastnú kryptomenu SQUID. Vytvorili ju fanúšikovia produkcie Netflix a slúži pre online obdobu hier známych zo série.

Serial Squid Game – fenomén s vlastnou kryptomenou

Séria Squid Game sa stal obrovským hitom. V skutočnosti je ťažké úplne pochopiť jeho fenomén. Ide o kórejskú inscenáciu, ktorá rozpráva príbeh o skupine ľudí, ktorí sú zatvorení tajomnou organizáciou v rovnako tajomnej budove, kde sa odohrávajú hry pripomínajúce detské hry. Víťaz zarobí majetok. Problém je, že všetci porazení musia zomrieť.

Produkcia je momentálne najväčším hitom Netflixu v celej histórii platformy.

Fenomén série je vidieť aj na trhu s kryptomenami. Jeho fanúšikovia vytvorili digitálnu menu s názvom SQUID. Jeho predpredaj odštartoval 20. októbra. Skončilo to veľmi rýchlo, všetky mince sa vypredali za pár sekúnd. Cena vzrástla za pár dní o viac ako 2000 %.

Kryptomena so základmi?

Kryptomena má určité základy. Má byť použitý v online hre SquidGame. Hráči si musia zakúpiť účasť v hre zakúpením vstupenky. Ten je možné zakúpiť len s kryptomenou SQUID. Väčšina takto vyzbieranej sumy od hráčov ovplyvní peňaženku výhercu. Takže je to trochu ako hranie seriálu.

Vyvolávacia cena mince bola 0,01 USD. Dnes stojí 1 SQUID okolo 13 dolárov.

Zaujímavosťou je, že vývojári hry navrhli zaujímavý mechanizmus. Očakáva sa, že možnosť zúčastniť sa každého kola bude stáť hráčov viac peňazí. Každý ďalší ťah má byť tiež ocenený väčším množstvom peňazí. Posledný bude stáť viac ako 33 500 dolárov plus ďalšie náklady.

To môže riadiť kurz kryptomien, aj keď pri investovaní do týchto typov projektov musíte byť stále opatrní. Malo by sa pamätať na to, že fenomén SQIUD môže skončiť hneď, ako začal. Stačí, aby sa na Netflixe objavila nová top séria. Vzhľadom na to, že premiéra druhej sezóny „The Witcher“ bude čoskoro vydaná, môže sa to stať rýchlo.

Mainstreamové médiá píšu o fenoméne kryptomeny sqiud, no zároveň varujú investorov. BBC dokonca vydala varovanie, že s ďalším predajom kryptomeny, ktorú vlastníte, je veľký problém.

zdroj: beincrypto.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár