Senátorka Warren kritizuje vysoké poplatky v sieti Ethereum

od Martin Tkáč

Demokratická senátorka Elizabeth Warren na nedávnom vypočutí senátneho výboru vyjadrila svoje obavy z vysokých poplatkov v sieti Ethereum.

Senátorka Warren má povesť otvoreného kritika kryptomeny. Teraz dáva pozor na vysoké transakčné poplatky v sieti Ethereum. Pripomienky sa objavili v utorok na vypočutí výboru. Na stretnutí boli s predsedom Komisie pre cenné papiere a burzu Garym Genslerom prediskutované otázky bývania, bankovníctva a mesta.

Počas vypočutia Warren povedala, že „vysoké, nepredvídateľné poplatky môžu spôsobiť, že obchodovanie s kryptomenami bude skutočne nebezpečné pre ľudí, ktorí nie sú bohatí“. Warren vyzdvihla obzvlášť vysoké poplatky v časoch vysokej volatility trhu. „Trhová hodnota 400 miliárd dolárov práve zmizla,“ uviedla v súvislosti s nedávnym poklesom cien bitcoinov a etherea.

Dodala tiež, že ako narastá volatilita, burzy ako Coinbase zažívajú v tom čase výpadky služieb, ktoré im môžu najviac prospieť.

Vysoké poplatky a investori s rozpočtovým rozpočtom

Senátorka Warren poukázala na konkrétny príklad zo 7. septembra 2021. V ten deň sa cena bitcoinu znížila z približne 52 000 dolárov na necelých 43 000 dolárov. Opísala to ako problematické, pretože poplatky v tom čase presiahli 500 dolárov za výmenu tokenov.

„Vzhľadom na tieto vysoké, nepredvídateľné poplatky sa drobní investori môžu ľahko zaseknúť a úplne skončiť,“ povedala Warren.

Dodala, že mnoho priaznivcov kryptomien by jednoducho povedalo, že tento trh je predovšetkým o finančnej integrácii. Warren však zdôraznila nebezpečenstvo pre ekonomicky ohrozených investorov.

„Ekonomicky najzraniteľnejší ľudia sú tí, ktorí budú s najväčšou pravdepodobnosťou musieť vybrať svoje peniaze, akonáhle klesne trh,“ vysvetlil Warren.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár