Senátorka Lummis varuje pred dopadom zákona America Competes Act z roku 2022

Senátorka Cynthia Lummis hovorí, že nedávno predstavený zákon America Competes Act z roku 2022 je priamym útokom na odvetvie kryptomien. "Nebudem stáť bokom a nenechám ťažkú ​​ruku vlády vybrať víťazov a porazených," povedala.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kontroverzný čin

Zákon America Competes Act z roku 2022 vyvolal veľké obavy vo finančnom sektore. Medzi tými, ktorí varovali pred jeho škodlivými účinkami, je pro-bitcoinová americká senátorka Cynthia Lummis. V sérii tweetov, ktoré zverejnila minulý týždeň, vysvetlila, prečo je tento návrh zákona „priamym útokom“ na priemysel.

Chcela som sa podeliť o niekoľko myšlienok o aktuálnej verzii zákona America Competes Act

Senátorka z Wyomingu začal príspevok.

Tieto zákony by dali ministrovi financií jednostranné, neobmedzené právo zakázať akýkoľvek druh finančného majetku, ktorý je viazaný na cudziu krajinu, bez verejného upozornenia a bez časového obmedzenia… Ide o priamy útok na priemyslu digitálnych aktív – dodala.

Ak toto ustanovenie zostane v návrhu zákona, naozaj by sme ho mali premenovať na zákon America Fails Act. Toto ustanovenie potláča inovácie a hospodársku súťaž. A je to skôr niečo, čo by Čínska komunistická strana s radosťou presadila na trhu, zdôraznila senátorka.

Oznámila, že nebude stáť bokom a nenechá „ťažkú ​​ruku vlády vybrať víťazov a porazených“. Ak pôjdeme touto cestou, ohrozujeme našu vlastnú pozíciu svetového finančného lídra, “dodala.

Senátorka dospela k záveru, že sa porozpráva so svojimi kolegami v Senáte a úradníkmi ministerstva financií, aby vysvetlila svoje obavy.

Emmerová sa obáva aj dopadov návrhu zákona

Senátor Lummis nie je jediným americkým politikom, ktorého znepokojujú potenciálne škodlivé účinky zákona o súťaži America z roku 2022 na odvetvie finančných služieb.

Napríklad kongresman Tom Emmer minulý týždeň tweetoval, že nové pravidlá by mohli dať „ministrovi financií diktátorské právomoci zakázať všetky transakcie“ bez súdu.

Senátorka Lummis mnohokrát povedal, že bitcoin je dôležitý uchovávateľ hodnoty. Kým Kongres diskutoval o zvýšení dlhového limitu, povedala:

„Vďaka Bohu za bitcoin.“

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár