Senátorka Lummis kritizuje Hillary Clintonovú za jej vyhlásenia o kryptomenách

od Martin Tkáč

Cynthia Lummis, republikánska senátorka z Wyomingu, nedávno zaútočila na Hillary Clintonovú. Išlo o jej nedávne vyjadrenia o kryptomenách. Podľa senátorky bitcoin ponúka riešenie problému inflácie amerického dolára.

oKrypte SHOP

Lummis hovorí Clintonovej, aby prijala budúcnosť

Lummisovej komentáre nadväzujú na to, čo povedala bývalá ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová začiatkom tohto týždňa. Počas diskusie na Bloomberg New Economy Forum v Singapure naznačila, že kryptomeny by mohli „destabilizovať celé krajiny“.

Dnes Lummis vyjadrila úplne inú perspektívu. Vo svojom tweete uviedla, že bitcoin by mohol pomôcť „stabilizovať“ americký dolár.

Veľkí vodcovia sa neboja budúcnosti. Amerika by mohla vyhrať budúcnosť tým, že prijme bitcoin ako tvrdé peniaze, ktoré možno použiť na stabilizáciu USD a zrušenie rotácie, ktorá sa začala v roku 1971. 

V roku 1971 prezident Nixon úplne zrušil zlatý štandard, čím sa zásoba peňazí v USA dostala pod kontrolu federálnej vlády. Odvtedy sa inflácia stala oveľa bežnejším problémom a miera úspor v celom západnom svete výrazne klesla.

Bitcoin je často propagovaný ako riešenie tohto problému kvôli jeho absolútne stabilnej a neriadenej menovej politike.

Senátorkina obhajoba pokroku je priamym zásahom do postavenia Clintonovej ako političky. Bývalá prvá dáma, ktorá sa postavila proti Donaldovi Trumpovi v amerických voľbách v roku 2016, sa stala symbolom politiky „establishmentu“.

Tento predstavuje názory, ktoré sú v rozpore s predpokladmi priaznivcov BTC. Nakoniec sa ukázalo, že Trump je z témy kryptomien rovnako zdesený.

Majk Spirit NFT

Je senátorka Lummis BTC maximalista?

Nie je úplne jasné, čo mala Lummis na mysli, keď vyzvala na „stabilizáciu“ amerického dolára pomocou bitcoinu. Možno tým myslela, že bitcoin môže „obnoviť“ hodnotu amerického dolára, ako to pred rokom 1971 robilo zlato.

Možno len povedala, že bitcoin prinúti americký dolár konkurovať ako uchovávateľ hodnoty znížením inflácie.

Tak či onak, Lummis bez váhania hovorí o BTC ako o „peniazoch“ a nielen o „aktívach“. Napriek tomu, ako mnoho bitcoinových maximalistov, je kritická voči iným kryptomenám a meme coinom, ako je Shiba Inu.

zdroj: decrypt.co, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár