Senátorka Indira Kempis požaduje, aby Mexiko uznalo BTC za zákonné platidlo

od Martin Tkáč

Bitcoin musí byť uznaný ako zákonné platidlo, hovorí mexická senátorka Indira Kempisová. Je presvedčená, že BTC musí byť v konečnom dôsledku uznaný ako legálna mena, pretože môže podporiť finančnú integráciu v jej krajine a na celom svete.

NEWSLETTER okrypte.sk

Stane sa bitcoin mexickou menou?

„Je mi jasné, že finančné vylúčenie je jedným z hlavných problémov, s ktorými sa málokto z nás zaoberal praktickými riešeniami,“

povedala Kempis vlani vo februári.

Teraz sa vracia k téme. Už len to, že viac ako polovica obyvateľov Mexika nemá vlastný sporiaci účet, sa podľa nej v podstate scvrkáva na nedostatok dôvery a uznania bankových inštitúcií. To bráni tomuto segmentu obyvateľstva v prístupe k formálnemu nástroju finančného sporenia.

„Tento typ technológie ako blockchain nám umožňuje vyvinúť alternatívu, aby sa milióny ľudí mohli zapojiť do finančného systému,“

vysvetľuje senátorka

Kempis hovorí, že akceptovanie bitcoinu a jeho uznanie ako zákonného platidla je jedinou šancou pre menej rozvinuté ekonomiky a krajiny, ako čeliť výzvam, ako je nerovnosť a dosiahnuť finančnú integráciu.

Bitcoin musí byť v Mexiku uznaný ako zákonné platidlo, pretože ak sa tak nestane a ak neurobíme rovnakú voľbu ako Salvádor, bude mimoriadne ťažké konať,“

poznamenala

Senátorka Indira Kempis požaduje, aby Mexiko uznalo BTC za tender

CBDC v Mexiku

V januári tohto roku Mexická centrálna banka (CBM) zase oznámila, že vyvíja vlastnú digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) – digitálne peso.

Mexický CBDC by mal byť v obehu najneskôr v roku 2024. Má pomôcť obyvateľom krajiny získať prístup k finančným službám a kryptomenám, ako je bitcoin.

Od nástupu do funkcie senátora v roku 2018 je Kempis silnou podporovateľkou trhu s kryptomenami.

„Teraz, keď som zapojená do politiky, sa snažím propagovať trh blockchainu,“

povedala

Je vhodné dodať, že niektorí majitelia väčších bitcoinových ťažobných centier sídlia v Mexiku. Napríklad Chia Network, spoločnosť stojaca za XCH Coin, je v procese otvárania takýchto jednotiek po celej krajine.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár