Senátorka Indira Kempis požaduje, aby Mexiko uznalo BTC za zákonné platidlo

Senátorka Indira Kempis požaduje, aby Mexiko uznalo BTC za zákonné platidlo

0 komentárov

Bitcoin musí byť uznaný ako zákonné platidlo, hovorí mexická senátorka Indira Kempisová. Je presvedčená, že BTC musí byť v konečnom dôsledku uznaný ako legálna mena, pretože môže podporiť finančnú integráciu v jej krajine a na celom svete.

NEWSLETTER okrypte.sk

Stane sa bitcoin mexickou menou?

„Je mi jasné, že finančné vylúčenie je jedným z hlavných problémov, s ktorými sa málokto z nás zaoberal praktickými riešeniami,“

povedala Kempis vlani vo februári.

Teraz sa vracia k téme. Už len to, že viac ako polovica obyvateľov Mexika nemá vlastný sporiaci účet, sa podľa nej v podstate scvrkáva na nedostatok dôvery a uznania bankových inštitúcií. To bráni tomuto segmentu obyvateľstva v prístupe k formálnemu nástroju finančného sporenia.

„Tento typ technológie ako blockchain nám umožňuje vyvinúť alternatívu, aby sa milióny ľudí mohli zapojiť do finančného systému,“

vysvetľuje senátorka

Kempis hovorí, že akceptovanie bitcoinu a jeho uznanie ako zákonného platidla je jedinou šancou pre menej rozvinuté ekonomiky a krajiny, ako čeliť výzvam, ako je nerovnosť a dosiahnuť finančnú integráciu.

Bitcoin musí byť v Mexiku uznaný ako zákonné platidlo, pretože ak sa tak nestane a ak neurobíme rovnakú voľbu ako Salvádor, bude mimoriadne ťažké konať,“

poznamenala

Senátorka Indira Kempis požaduje, aby Mexiko uznalo BTC za tender

CBDC v Mexiku

V januári tohto roku Mexická centrálna banka (CBM) zase oznámila, že vyvíja vlastnú digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) – digitálne peso.

Mexický CBDC by mal byť v obehu najneskôr v roku 2024. Má pomôcť obyvateľom krajiny získať prístup k finančným službám a kryptomenám, ako je bitcoin.

Od nástupu do funkcie senátora v roku 2018 je Kempis silnou podporovateľkou trhu s kryptomenami.

„Teraz, keď som zapojená do politiky, sa snažím propagovať trh blockchainu,“

povedala

Je vhodné dodať, že niektorí majitelia väčších bitcoinových ťažobných centier sídlia v Mexiku. Napríklad Chia Network, spoločnosť stojaca za XCH Coin, je v procese otvárania takýchto jednotiek po celej krajine.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár