Senátorka Elizabeth Warrenová nepozná trh s kryptomenami

od Martin Tkáč

Nedávna výmena názorov medzi vývojármi MakerDAO a kanceláriou senátorky Elizabeth Warrenovej odhalila znepokojujúci nedostatok znalostí o súčasnom ekosystéme decentralizovaných financií (DeFi) a ukázala, že politici, ktorí sú kritickí voči kryptomenám, v skutočnosti tému blockchainu veľmi dobre nepoznajú.

MakerDAO vs. Kancelária senátora Warrena

20. septembra začal na sociálnych sieťach kolovať screenshot „diskusie“ medzi členmi komunity MakerDAO a kanceláriou senátora Warrena.

MakerDAO PaperImperium na snímke obrazovky hovorí, že strávil veľa času presvedčovaním Warrenovej, že MakerDAO nie je rovnaký projekt ako The DAO – neslávny raný experiment na trhu decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO), ktorý bol kompromitovaný hackerským útokom v 2016.

MakerDAO je v súčasnosti šiestym najväčším protokolom DeFi s celkovou hodnotou viac ako 8,2 miliardy dolárov. PaperImperium tiež dodal, že senátorka „sa o nás prehnane nezaujíma“. Podľa všetkého však má dôjsť k „ďalšiemu stretnutiu“, ktoré sa má konať v priebehu nasledujúcich troch týždňov.

Ľudia spoločnosti MakerDAO sa údajne stretávajú s „Warrenovej ekonomickými a finančnými poradcami“. Z vyjadrenia uvedenej delegátky vyplýva, že prvého stretnutia sa zúčastnila aj samotná senátorka.

Delegát programu MakerDAO @ImperiumPaper a @SenWarren zdôrazňuje:

„Strávil som väčšinu času jej presvedčením, že nie sme DAO“

Stretnutie sa uskutočnilo po zvýšenom úsilí spoločnosti MakerDAO, ktorá chce nadviazať dialóg s politikmi a úradníkmi zameraných na rozumnú reguláciu trhu DeFi.

Senátorka, ktorá nemá rada trh s kryptomenami

Elizabeth Warren dlhodobo kryptomeny kritizuje, označuje ich za „zlú investíciu“ a naznačuje, že sa používajú na skrytie príjmu.

Začiatkom tohto mesiaca navrhla, že „stojí za zváženie“ zakázať americkým bankám držať rezervy na podporu súkromných stablecoinov, čo by mohlo „úspešne ukončiť nárast trhu“. Zatiaľ nie je známe, ako sa k myšlienke postaví väčšina v kongrese.

Pripomeňme, že DAO bol jedným z prvých veľkých projektov založených na Ethereu. Bola spustená v roku 2016 po vyzbieraní ETH v hodnote 150 miliónov dolárov. Platforma bola napadnutá kvôli chybám kódu. Necelé 3 mesiace po uvedení na trh bolo vtedy ukradnutých 60 miliónov dolárov v ETH.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár