Senátorka Elizabeth Warren vidí výhody kryptomien

od Martin Tkáč

Americká senátorka Elizabeth Warrenová, známa svojim veľmi skeptickým postojom k bitcoinom, sa opäť vyjadrila ku kryptomenám. Tentokrát dokonca uviedla pozitívny príklad týkajúci sa využívania digitálnych aktív.Najväčšou výhodou kryptomeny môže byť rozšírenie alebo demokratizácia prístupu do finančného systému hovorí. Varovala však, že priemysel kryptomien môže potrebovať federálnu pomoc.

Elizabeth Warren hovorí o kryptomenách

Senátorky Elizabeth Warrenovej sa pýtali, ako si myslí, že by mala regulácia kryptomeny vyzerať. Prišla na to v rozhovore pre Bloomberg, ktorý poskytla minulý týždeň.

„Ide o zavedenie niektorých základných pravidiel pre obchodovanie s kryptomenami,“ povedala.

Dodala, že každý investor na trhu by sa mal cítiť bezpečne a chránený pred podvodníkmi.

Na otázku, ktorá je podľa nej najväčšími kladmi a zápormi kryptomien,

Warren odpovedal, že „najväčším plusom kryptomeny môže byť rozšírenie alebo demokratizácia prístupu k finančnému systému“.

„V tejto chvíli máme v USA desiatky miliónov ľudí, ktorí nemajú bankové účty,“ vysvetlila. Dodala, že títo ľudia musia využívať služby špeciálnych platobných spoločností, ktoré im berú až 3% z hodnoty platby. Inými slovami, títo ľudia musia platiť, aby „získali hotovosť“. „Musia vyčleniť ďalšie peniaze na zaplatenie energií alebo na prenájom a to stojí veľa,“ dodala.

Senátorka vysvetlila, že „prípadný prechod na systém digitálnej meny, alebo skôr rozšírenie systému na digitálne meny, môže prilákať viac ľudí“.

„Temnejšou stránkou veci je, že pokiaľ je to neregulovaný systém, môžete prilákať viac ľudí, ktorí by sa mohli nechať okradnúť, a to nie je to, čo chceme,“ dodala.

Varovala, že čím väčší bude trh s kryptomenami, čím dlhšie zostane mimo finančného systému, tým viac môžeme čeliť ďalšiemu finančnému kolapsu podobnému roku 2008. Tentoraz by jedným z dôvodov boli kryptomeny.

Kritika jej slov

Mnoho ľudí však senátorove slová kritizovalo. Niektorí vysvetlili, že Warrenová stále myslí ako bankárka.

Senátorka je voči kryptomenám dlho skeptická. V máji zaútočila na ich trh a poznamenala, že ničia životné prostredie – hlavne procesom ťažby. Tiež súhlasila s ministerkou financií Janet Yellenovou, že kryptomeny sa najčastejšie používajú na nelegálne financovanie zločincov a teroristov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár