Senátorka Cynthia Lummis pripravila zákon o kryptomenách

Senátorka Cynthia Lummis predstaví začiatkom budúceho roka v Kongrese nový zákon o kryptomenách. Má v úmysle múdro regulovať niekoľko záležitostí týkajúcich sa nového trhu a objasniť otázky súvisiace s definíciami napríklad stablecoinov.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Senátorka Cynthia Lummis chce reguláciu trhu

Republikánska senátorka z Wyomingu, Cynthia Lummis, sa už v kryptomenovej komunite preslávila. To všetko vďaka jej priaznivému postaveniu v oblasti digitálnych aktív a blockchainu. Podľa médií budúci rok predloží Kongresu komplexný návrh zákona, ktorý má regulovať digitálne meny.

Čo presne bude súčasťou zákona? Je známe, že nové nariadenia sa budú týkať takmer všetkého:

od ochrany spotrebiteľa až po spôsob zdaňovania a kategorizácie kryptomien a iných blockchainových aktív.

Hlavným účelom návrhu zákona je však poskytnúť regulačným orgánom jasný a stručný návod, ktoré aktíva patria do ktorých tried aktív. Senátorka navyše chce, aby zákonodarcovia rozumne regulovali stablecoiny a chránili spotrebiteľov zdravými zákonmi.

Projekt by tiež umožnil vytvorenie nového subjektu, ktorý by spadal pod spoločnú jurisdikciu Komisie pre cenné papiere a burzu USA a Komisie pre futures na komodity.

Bloomberg však dodáva, že navrhovaný návrh zákona by pravdepodobne mohol uviaznuť v americkom Senáte. V tejto chvíli majú demokrati v hornej komore 50 zo 100 kresiel. Myšlienka republikánskej senátorky by teda mohla z politických dôvodov rýchlo zlyhať.

Majk Spirit NFT

Vlastník bitcoinu

Lummis je známou podporovateľkou bitcoinu. Je známe, že predtým, ako bola zvolená do Senátu, uviedla, že nakúpila bitcoiny (BTC) v hodnote od 50 000 do 100 000 USD.

Za vyššie uvedené ju kritizovala Alexandria Ocasio-Cortez, ktorá sa nedávno vyjadrila na sociálnych médiách a povedala, že politici by nemali vlastniť BTC a iné digitálne aktíva. Podľa jej názoru to môže ovplyvniť ich rozhodnutie, keď chcú regulovať trh s kryptomenami.

Lummis sa nedávno preslávila aj kritikou FEDu. Tvrdí, že Federálny rezervný systém „porušuje zákon“ tým, že zdržuje spracovanie žiadostí bánk s kryptomenami o otvorenie účtov centrálnej banky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár