Senátor Toomey varuje pred novým zákonom USA: potlačíme inovácie!

od Martin Tkáč

„Kto vie, koľko inovácií potlačíme, kto vie, aké nové aplikácie nikdy neprídu,“ hovorí senátor Pat Toomey. Samozrejme, hovoril o dodatku o kryptomene, ktorý má doplniť zákon o infraštruktúre, na ktorom pracuje Kongres USA.

Ide o novelu zákona o infraštruktúre. Americké úrady chcú na daniach získať 28 miliárd dolárov. Táto suma sa má použiť na financovanie infraštruktúry. Nový zákon sa má vzťahovať aj na subjekty z trhu s kryptomenami. A tu bol problém.

Predpisy majú definovať, čo alebo kto je broker na trhu digitálnych mien. Rôzne návrhy znamenajú, že sa z neho môže stať napríklad baník, ktorý ťaží bitcoiny. V dôsledku toho by to malo úplne nové zákonné povinnosti.

Nedávno senátor Tom Carper predložil kompromisný pozmeňujúci a doplňujúci návrh, ktorý bol predtým dohodnutý so senátormi Patom Toomeym, Cynthiou Lummis, Robom Portmanom, Markom Warnerom, Kyrsten Sinema a Ronom Wydenom. Cieľom tejto novely je objasniť, kto je broker kryptomeny.

Dodatok zatiaľ nebol do návrhu zákona zaradený.

Pat Toomey

Spomínaný Toomey verejne hovoril o možných dôsledkoch ponechania návrhu zákona v súčasnej podobe. Povedal, že baníci, dodávatelia hardvéru a softvéru a vývojári softvéru budú pravdepodobne musieť „poskytnúť informácie, ktoré nemajú a ktoré nemôžu získať“.

„Všetko, čo chcem urobiť, je hlasovať o pozmeňujúcom a doplňujúcom návrhu, ktorý ho opraví … spôsobom, ktorý obmedzuje tento nový zákon na malú skupinu ľudí, ktorí sú v skutočnosti sprostredkovateľmi centralizovaných búrz kryptomeny,“ povedal Toomey. .

Myslí si, že Kongres sa každopádne na vec skôr alebo neskôr opäť pozrie.

K tomu sa ešte vrátime, pretože narobíme veľa škody. Ktovie, koľko inovácií máme v úmysle potlačiť. Ktovie, aké nové aplikácie nikdy nevzniknú – varoval.

Podľa jeho názoru nový zákon „nie je dobrý“ a v konečnom dôsledku prinúti úrady „upratať neporiadok, ktorému sme mohli zabrániť“.

Dodajme však, že o ničom ešte nie je rozhodnuté. Ak bude návrh zákona schválený v americkom Senáte, bude musieť ešte pred podpisom prezidenta Joe Bidena prejsť Snemovňou reprezentantov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár