senátori

Senátor Ted Cruz kupuje bitcoiny

Americký senátor Ted Cruz vo svojom majetkovom priznaní vyhlásil, že nakúpi bitcoiny v hodnote až 50 000 dolárov.

od Simona

 

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Som tiež obzvlášť hrdý na to, že môj domovský štát, Texas, sa stáva oázou pre blockchainovú komunitu, bitcoinových minerov, inovátorov a podnikateľov vo svete kryptomien – konštatuje politik.

Senátor Ted Cruz vyhlasuje, že kúpi bitcoiny

Americký senátor Ted Cruz kúpil bitcoiny počas nedávneho poklesu. Vieme to z dokumentov, ktoré politik predložil v piatok. Presnú výšku investície nepoznáme. Vyhlásenie len ukazuje, že republikán kúpil bitcoin (alebo jeho časť) za ekvivalent 15 001 až 50 000 dolárov.

Bitcoin sa v deň nákupu pohyboval okolo 37 000 USD.

V čase písania tohto článku je cena bitcoinu 42 732 dolárov. BTC sa za posledných sedem dní zvýšil o 15 %.

 

Podporovateľ bitcoinu

Texaský senátor je dlhodobo zástancom primárnej kryptomeny. Minulý rok v júni povedal, že ľudia sa hrnú na trh s BTC, keďže USA sú na pokraji inflačnej krízy.

V novembri minulého roka predstavil rezolúciu o akceptovaní kryptomien v „reštauráciách, predajných automatoch a obchodoch so suvenírmi na Kapitole“.

 Ťažba bitcoinov a iných kryptomien vám dáva skvelé príležitosti. To vytvára obrovské bohatstvo. Vytvára ochranu ľudí pred infláciou, ktorá je narastajúcim problémom v celej krajine, povedal pri inej príležitosti.  „Som tiež obzvlášť hrdý na to, že môj domovský štát Texas sa stáva oázou pre blockchainovú komunitu, bitcoinových baníkov, inovátorov a podnikateľov vo svete kryptomien,“ dodal.

Ale varoval, že „bohužiaľ, jediný subjekt, ktorý to všetko môže pokaziť, je Kongres USA.“ Vyjadril tiež obavy, že väčšina členov Kongresu nerozumie tomu, čo je bitcoin. Napriek tomu sa snažia tento trh regulovať.

Niekoľko amerických zákonodarcov už skôr zverejnilo, že vlastnia kryptomeny. Príkladom je probitcoinová senátorka z Wyomingu, Cynthia Lummis. Pensylvánsky senátor Pat Toomey nedávno tiež povedal, že má vo svojom investičnom portfóliu expozíciu voči kryptomenám. Verí, že kryptomeny nezaniknú a že by ich mali mať diverzifikované peňaženky.

Samotný Cruz je považovaný za nádej Republikánskej strany. Po volebnej porážke Donalda Trumpa sa o ňom hovorilo ako o ďalšom lídrovi strany, ktorý by mohol bojovať aj o prezidentský post.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár