Senátor Pat Toomey kritizuje SEC za jej politiku v oblasti kryptomien

Americký senátor Pat Toomey je presvedčený, že Kongres USA by mal poskytnúť regulačný rámec pre trh s kryptomenami. Zdôraznil, že americká Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) nepracuje v tejto oblasti veľmi efektívne. Dodal, že jeho predseda – Gary Gensler – by mal vysvetliť, aká bola jeho myšlienka regulovať blockchainový priemysel.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Americký senátor chce, aby sa Kongres zaoberal kryptomenami

Americký senátor Pat Toomey, člen bankového výboru Senátu, diskutoval o regulácii kryptomien v rozhovore pre Bloomberg.

Poznamenal, že Komisia pre cenné papiere a burzu USA je v regulačnom procese príliš pomalá.

– „Myslím si, že problém je v tom, že SEC nám neposkytuje rámec, ktorý používa,“ dodal.

Senátor sa odvolal aj na slová predsedu SEC Garyho Genslera, ktorý povedal, že väčšina tokenov boli cenné papiere.

– „Myslím, že rozumní ľudia by mohli nesúhlasiť,“ odpovedal Toomey.

Podľa jeho názoru je to práve Kongres, ktorý by mal začať rýchlo regulovať trh s digitálnymi aktívami. Naznačil, že SEC v tejto oblasti zlyháva.

– „Myslím si, že Kongres by mal skutočne zakročiť a dať pokyny,“ povedal. „Verím, že kryptomeny sú dostatočne odlišné, aj keď chcete tvrdiť, že tieto tokeny sú cenné papiere,“ dodal. Podľa jeho názoru je nesporné, že kryptomeny sú „veľmi odlišné od akcií alebo dlhopisov“.

– „Zatiaľ nám generálny riaditeľ Gensler dlhuje oveľa viac jasnosti, pokiaľ ide o to, ako a prečo mieni uplatňovať pravidlá SEC,“ pokračoval vo svojej kritike SEC.

SEC pokračuje v protiofenzíve

Dodajme, že samotný Gensler, kritizovaný senátorom, nedávno prezradil, že požiadal zamestnancov výboru pod jeho vedením, aby doladili pravidlá pre kryptomeny. Okrem toho povedal, že „požiadal zamestnancov SEC, aby priamo spolupracovali s obchodníkmi na registrácii a vyrovnaní ich tokenov, ak je to vhodné, ako cenných papierov.“ Regulátor cenných papierov tiež vytvára špecializovanú kanceláriu na kontrolu správ o kryptomenách.

Nedávno šéf SEC navrhol, aby všetky tokeny, ktoré sa vydávajú pomocou algoritmu Proof-of-Stake – a teda aj ether od 15. septembra – boli cenné papiere.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár