Senátor Andrew Bragg navrhuje prelomový zákon o digitálnych službách v Austrálii

od Simona

Austrálsky senátor navrhol prelomový zákon o digitálnych službách. Položí základ pre austrálsky ekosystém kryptomien.

Andrew Bragg hovorí o regulácii trhu s kryptomenami

Senátor Andrew Bragg otvoril konferenciu Australia Blockchain Week. Počas podujatia predstavil svoju víziu regulácie trhu s kryptomenami.

Navrhovaný legislatívny balík, zákon o digitálnych službách (DSA) je v praxi reformou licencovania trhu s kryptomenami, decentralizovaných autonómnych organizácií (DAO) a zdaňovania. Senátor Bragg vo svojom prejave na konferencii uviedol, že očakáva, že ustanovenia zákona „chránia kryptospotrebiteľov“ pred podvodníkmi.

Politik predstavil štyri hlavné piliere DSA. Vysvetlil, že bude „technologicky neutrálny“, bude mať široké a flexibilné pravidlá, bude ho regulovať príslušný minister a nie byrokratická agentúra. Podľa jeho názoru takéto usmernenia pomôžu Austrálii ukázať, že krajina je pripravená prevziať väčšiu úlohu v tomto odvetví.

Problém DAO

Senátor tiež zdôraznil dôležitosť zdaňovania DAO.

Podľa údajov zverejnených austrálskym parlamentom je daň z príjmu právnických osôb druhým najväčším zdrojom príjmov vlády po dani z príjmu. Až na to, že DAO sa nezdaňujú. Senátor Bragg uviedol, že „závislosť jeho krajiny na dani z príjmu právnických osôb je neudržateľná“, keďže stále viac organizácií sa stáva DAO.

Šéf firemného rozvoja na austrálskej kryptomenovej burze Swyftx, Michael Harris, obhajuje zavedenie vyšších štandardov vládou pre domáci trh.

Cointelegraph povedal Austrálii, že kryptomenové burzy v Austrálii sa nemajú čoho báť, pretože „väčšina austrálskych búrz už berie svoju zodpovednosť starať sa o svojich zákazníkov veľmi vážne“.

„Toto všetko vnímame ako dôležitý krok vpred. Austrália má jednu z najväčších mier adopcie kryptomien v rozvinutom svete. Dáva veľký zmysel byť lídrom v regulácii“, dodal.

Jedným z hlavných problémov na trhu s kryptomenami v poslednej dobe je jeho používanie jednotlivcami a krajinami na obchádzanie globálnych ekonomických sankcií. V americkom Senáte momentálne prebieha diskusia o tom, či je ruská vláda schopná udržať financovanie vojenskej operácie na Ukrajine prostredníctvom kryptomien.

To všetko predznamenáva globálne regulácie trhu digitálnych aktív. Je to však dobrá správa, keďže jasnosť regulácií môže posilniť priemyselné odvetvia a urobiť investovanie do bitcoinov bezpečnejšie.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár