Senát USA schválil stimulačný balíček, ako to môže ovplyvniť Bitcoin?

od Martin Tkáč

Senát Spojených štátov schválil stimulačný balíček vo výške 1,9 biliónov dolárov. Zvýši to záujem ďalších investorov a obchodníkov o alternatívne aktíva, ktoré by im mohli poskytnúť lepšiu hodnotu?

Balíček zahŕňa radu priamych platieb, ktoré pomôžu posilniť ekonomiku zasiahnutú pandémiou.

  • Američania, ktorí zarábajú viac ako 75 000 USD ročne obdržia priame platby vo výške 1 400 USD.
  • Američania bez práce obdržia 300 USD na týźdeň
  • Páry, ktoré zarábajú viac ako 150 000 USD obdržia šek na domácnosť vo výške 2 900 USD
  • Prídavky na deti, ktoré by mohli mať hodnotu až 2 000 USD v závislosti od príjmu domácnosti

Prečo je to dôležiré pre kryptomeny?

  • Investície do kryptomien. Američania sú jedni z najaktívnejších zástancov kryptomien na svete. Zatiaľ čo finančné inštitúcie a politici stále debatujú, veľké percento populácie s nimi nejakým spôsobom obchoduje alebo do nich investuje, najmä do Bitcoinu. Ak by Američania, ktorí dostanú túto podporu začali investovať do kryptomien, trh by pravdepodobne do polovice roku zaznamenal nárast.
  • Inflácia. Stimuly taktiež znamenajú viac vydaných peňazí – viac „očistených“ peňazí. Čím viac peňazí je očistených, tým vyššia je inflácia, pretože hodnota FIAT klesá. To je dôležitý bod pre Bitcoin a ďalšie kryptomeny.
  • Pandémia Covid-19 spomalila celosvetové trhy, najmä americký akciový trh, niekoľko investorov a obchodníkov šlo po alternatívnych aktívach a možnostiach, ktoré by im mohlo poskytnúť lepšiu hodnotu.

Keď inštitucionálni investori a spoločnosti ako PayPal, Grayscale a Tesla začali investovať do Bitcoiniú, mnohí si uvedomili, že BTC a niekoľko altcoinov sa stali lepším zaistením oproti FIAT menám, ktorým sa znižuje hodnota.

To funguje ako podpora digitálnych aktiv, potvrdzuje potrebu lepších finančných metód, pretože vo svete dochádza k zmenám a väčšina ekonomík sa nemôže spoliehať na rovnaký spôsob tlače peňazí pre občanov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár