Sega spúšťa prvú hru založenú na blockchaine

Sega spúšťa prvú hru založenú na blockchaine

Sega, jedna z najväčších japonských herných spoločností oznámila, že spustí svoju prvú blockchain hru v spolupráci s Double Jump Tokyo, ďalšou japonskou vývojárskou spoločnosťou. Hra založená na sérii Sangokushi Taisen bude postavená s podporou Oasys, japonského blockchainového projektu.

0 komentárov

Newsletter news

Sega spúšťa prvý blockchainový herný projekt

Sega, jedna z najvplyvnejších japonských herných spoločností, oznámila, že postaví svoju prvú hru založenú na blockchaine. Projekt, ktorý postaví iná herná spoločnosť, Double Jump Tokio, bude založený na arkádovej hre Sangokushi Taisen obľúbenej v Japonsku.

Sangokushi Taisen je séria strategických hier, ktoré umožňujú hráčom používať virtuálne karty. Herná štruktúra je ideálna na implementáciu prvkov blockchainu, ako je komerčný aspekt uvedených kariet a tokenizácia určitých herných aktív. Žiadna zo spoločností zatiaľ neoznámila, ako budú tieto prvky blockchainu zahrnuté do hernej mechaniky. Nepoznáme ani dátum vydania.

hry blockchain

Oasys Blockchain a Blockchain Gaming

Double Jump Tokio tiež oznámilo, že hra bude vyvíjaná v spolupráci s projektom Oasys. Táto japonská spoločnosť chce rozvíjať trh s blockchainovými hrami tým, že im poskytne primeranú škálovateľnosť a podporu veľkého počtu súbežných hráčov. Oasys má podporu tradičných spoločností ako Bandai Namco, Sega, Jump Crypto a dokonca Square Enix. Ten sa nedávno stal validátorom siete Ethereum.

Postoj spoločnosti Sega k nevymeniteľným tokenom (NFT) a hrám založeným na blockchaine bol nejednoznačný. V januári spoločnosť uviedla, že by sa mohla odhlásiť z implementácie týchto technológií vo svojich hrách, ak by táto myšlienka neoslovila verejnosť. Krátko nato, v apríli, však Sega navrhla možnosť zahrnúť prvky NFT a metaverse do stratégie vývoja super hier.

Čoraz viac popredných výrobcov v hernom priemysle si uvedomuje možnosti technológie blockchain. Ubisoft sa napriek počiatočnej nespokojnosti hráčov rozhodol zaviesť NFT do svojich hier. Square Enix tiež zahrnul blockchain ako kľúčovú súčasť svojho biznis plánu do budúcnosti.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár