Šéf Xboxu Phil Spencer je voči NFT skeptický

od Martin Tkáč

Šéf Microsoftu pre hry Phil Spencer je skeptický k NFT, ktoré sa používajú vo videohrách.

Šéf Xboxu hovorí o NFT

„O NFT dnes by som povedal, že si myslím, že na tomto trhu prebieha veľa špekulácií a experimentov,“ povedal Spencer.

Ocenil aj niektoré projekty na tomto trhu, ktoré považuje za „kreatívne“. Ale je tiež toho názoru, že NFT nebude užitočný v hrách.

„Len si myslím, že sme vo fáze cesty,“ dodal. Podľa jeho názoru ľudia len „zisťujú“ čo je trh NFT.

Naznačil, že trhy v súčasnosti len skúmajú využitie NFT. Nezneužívajú sa však tie druhé?

„Chápem, že si na začiatku všimnete veľa vecí, ktoré pravdepodobne nie sú niečo, čo by ste chceli mať vo svojom obchode,“ povedal.

Spomenul tiež, že jeho spoločnosť nechce „taký obsah“ ako NFT.

Spencerove slová majú veľa významov. Xbox od Microsoftu nie je len konzola. Ide zároveň o herný operačný systém s druhým najväčším podielom na globálnom trhu. Dnes je pred ním už len PlayStation. To dáva Xboxu veľkú moc nad trhom projektov NFT v hernom ekosystéme.

NFT móda

Hoci prvé NFT vznikli už v rokoch 2014-2015, až v tomto roku sa ocenenie tohto trhu prudko zvýšilo na niekoľkomiliónové hodnoty. Celková hodnota digitálnych zberateľských predmetov spojených s nevymeniteľnými tokenmi dosiahla v treťom štvrťroku tohto roka závratných 10,7 miliardy dolárov.

Je však možné, že dnes vo finančnom svete stále vidíme len odraz v móde NFT. Čo sa stane s tokenmi, keď tento trend pominie? Stanú sa bezcennými? Alebo možno, ako naznačuje generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase trh NFT dokonca prekoná svojho kolegu – kryptomeny?

Dodajme, že za posledný mesiac ohlásili svoje kapitálové alokácie minimálne tri venture fondy v tzv Projekty GameFi. Okrem toho svoje NFT vysielajú mnohé špičkové futbalové či basketbalové tímy, ale aj známe hudobné skupiny ako Kings of Leon, Behemoth, Megadeth alebo vokalista Grimes.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár