Šéf SEC hovoril o bitcoinovom ETF

od Martin Tkáč

Predseda SEC Gary Gensler sa zaoberá obavami z prvého ETF prepojeného s bitcoinmi. On a generálny riaditeľ Proshares Simeon Hyman diskutovali o tejto záležitosti na CNBC.

Gensler hovorí o bitcoine ETF

ETF Proshares (BITO) sa nespolieha ani tak na samotný bitcoin, ako na futures na bitcoiny CME. Komentátor CNBC Bob Pisano zdieľal obavy niektorých investorov, ktorí sa domnievajú, že ceny BTC futures sa môžu líšiť od spotovej ceny BTC.

„Futures market je lepším miestom pre prieskum cien,“ povedal Hyman. CME futures trh má vyšší obrat ako najväčšia kryptoburza v USA – dodal.

Debut BITO nasleduje po oznámení, že na Nasdaq budú uvedené aj ďalšie fondy súvisiace s BTC, vrátane „Valkyrie’s Bitcoin Strategy ETF“. Na trh sa má dostať aj nový fond s názvom Volt Crypto Industry Revolution a Tech ETF.

ETF futures verzus ETF spotový trh

Pisano sa opýtal predsedu SEC Garyho Genslera na svoje predchádzajúce komentáre, v ktorých povedal, že nemá rovnaké obavy z emisie fondov spojených s futures na BTC ako ich alternatívy na spotovom trhu.

Snažíme sa predstaviť nové projekty. Na BTC futures dohliadala posledné štyri roky sesterská agentúra SEC, The Commodities Futures Trading Commission. Máte niečo, na čo posledné štyri roky dohliadal federálny regulátor a tiež to spadalo pod jurisdikciu SEC podľa zákona o investičných spoločnostiach z roku 1940, povedal Gensler.

Hyman zasa vyjadril dôveru v nový fond, pričom vyzdvihol históriu cenových akcií BTC, americké zákony o cenných papieroch a pre investorov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár