Šéf Ripple útočí na Dogecoin

od Martin Tkáč

Šéf Ripple Brad Garlinghouse verí, že dogecoin je hrozbou pre investorov a trh s kryptomenami.

Šéf Ripple hovorí o dogecoine

Hoci globálna fiatová inflácia tlačí nahor cenu bitcoinu (BTC), je to zároveň varovanie pre fanúšikov dogecoinu, tvrdil Garlinghouse počas stretnutia moderovaného novinármi CNBC. Toto vyhlásenie zaznelo počas Fintech konferencie v Abú Dhabi.

Najprv však pripomenul, že začiatkom tohto mesiaca ministerstvo práce oznámilo, že medziročná inflácia za október bola až 6,2 %. Čoskoro potom, ako dodal, cena bitcoinu dosiahla historické maximum 69 000 dolárov.

To znamená, že Garlinghouse kritizoval Dogecoin.

V skutočnosti nie som presvedčený, myslím si, že je to trochu kontroverzné, že dogecoin nie je dobrý pre trh s kryptomenami. Dogecoin má určitú dynamiku inflácie, kvôli ktorej sa zdráham držať ho v peňaženke, povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ripple.

Potom si pripomenul genézu DOGE, ktorá nenabáda k serióznym investíciám.

„Bol vytvorený ako vtip a potom nabral na sile cez niekoľko známych ľudí ako Elon Musk,“ dodal.

Majk Spirit NFT

Vzostup kryptomeny meme

Dogecoin bol spustený v roku 2013 a bol vyvinutý v priebehu niekoľkých hodín. V skutočnosti za svoju popularitu vďačí tomu, že o ňom Elon Musk tweetoval.

Horšie je, že Dogecoin v skutočnosti nemá stály prísun ako bitcoin. To znamená, že na trhu môže byť nekonečné množstvo jednotiek DOGE, čo však ovplyvňuje cenu jedinej mince.

Šéf Ripple tvrdí, že XRP, token jeho spoločnosti, sa v tejto oblasti darí oveľa lepšie. Napriek tomu napríklad údaje Messari ukazujú, že ponuka XRP v obehu sa za posledný rok zvýšila o 20 %.

Stalo sa tak po obrovskom výpredaji, ktorý spôsobilo samotné Ripple Labs. V tom čase to vytvorilo silný tlak na poklesy cien.

Garlinghouse tiež uznal, že bitcoin má „veľkú dynamiku“. Dôvodom je, že ponuka kryptomien je obmedzená na 21 miliónov coinov. Mnoho miliardárov a organizácií, vrátane Bloombergu, identifikuje tento dodávateľský mechanizmus ako vynikajúce zabezpečenie proti inflácii.

Nedávno americká senátorka Cynthia Lummis dokonca navrhla použiť bitcoin na stabilizáciu inflačnej špirály amerického dolára.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár