Šéf Fedu hovorí, že americké úrady nezakážu kryptomeny

od Martin Tkáč

Šéf Fedu Jerome Powell uviedol, že USA nezakáže používanie kryptomien. Ďalší politik zo Spojených štátov navyše navrhol vybudovať nový zlatý štandard pre dolár na základe digitálnych mien.

Šéf Fedu: USA nezakážu kryptomeny

Zatiaľ čo Čína pokračuje vo svojej nepriateľskej politike voči priemyslu kryptomien, Spojené štáty zrejme pristupujú oveľa otvorenejšie. Prezident Fedu Jerome Powell ubezpečil, že jeho krajina používanie digitálnych zdrojov nezakáže. Tieto slová zazneli počas piatkového zasadnutia Komisie pre finančné služby.

Powell: Žiadny plán na zákaz kryptomien

Za zmienku tiež stojí, že Powell uviedol, že niektoré digitálne aktíva, najmä stablecoiny, je potrebné regulovať. Tieto plány potvrdzujú zdroje denníka The Wall Street Journal. Správa Bieleho domu sa údajne snaží presvedčiť Kongres, aby vytvoril „kartu špeciálneho určenia“ pre emitentov stablecoinov.

Aj keď nepoznáme detaily tohto plánu, samotný Powell sa domnieva, že stablecoiny by mali byť regulované v rámci rovnakých parametrov ako nástroje z finančného trhu, akými sú bankové vklady.

Nový zlatý štandard pre dolár

Ale to nie je všetko. Kongresman Madison Cawthorn prešiel pár krokov od Powella. Politik sa krátko po spomínanom stretnutí s úradmi Fedu opýtal na sociálnych sieťach, čo si myslia jeho nasledovníci o zavedení „nového zlatého štandardu“.

Prečo nepoužívame kryptomenu ako nový zlatý štandard?

Objektívne povedané, šanca na takýto scenár sa zdá prinajmenšom zatiaľ malá. USA už roky neposkytujú žiadny presvedčivý a jasný regulačný prístup k digitálnym aktívam, nehovoriac o tom, že ho budú akceptovať ako nový zlatý štandard.

Dokonca aj Anthony „Pomp“ Pompliano, veľký optimista v oblasti bitcoinov a kryptomien, vo svojej týždennej správe svojim predplatiteľom priznal, že je malá šanca, že sa v USA objaví niečo ako nový zlatý štandard založený na BTC. USA je každopádne krajinou, ktorá pred niekoľkými desaťročiami odstránila zlatý štandard.

Napriek tomu by mali byť aj nedávne vyhlásenia spoločnosti Powell považované za veľmi pozitívne pre priemysel kryptomien.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár