SEC vzdeláva investorov. Téma kryptomeny sa objavuje v akcii komisie

od Simona

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) spustila vzdelávaciu kampaň, ktorá má pomôcť investorom robiť informované rozhodnutia „zábavným spôsobom“.

NEWSLETTER okrypte.sk

SEC vzdeláva investorov

Úrad pre vzdelávanie a ochranu investorov SEC minulý týždeň prezradil, že spúšťa špeciálnu „verejnú kampaň“. Cieľom kampane s názvom „Investomania“ je „pomôcť investorom robiť informované investičné rozhodnutia a vyhnúť sa podvodom“.

V rámci aktivít SEC zverejnil 30-sekundový televízny spot, interaktívne kvízy a 15-sekundové informatívne videá o aktívach v kryptomenách, burzových mechanizmoch a podvodoch.

„Kampaň nabáda investorov, aby si pred investovaním overili investície a získali informácie zo spoľahlivých zdrojov, aby pochopili riziká,“ informuje SEC.

Moderátor šou v televíznom spote žiada dvoch účastníkov šou, aby si vybrali štvorec na hracej ploche pre hru s investičnými možnosťami.

Okrem iných mali na výber

  • investičné tipy,
  • kryptomeny, ktoré „vyletia na Mesiac“,
  • strach zo straty (FOMO),
  • akcie meme,
  • cibuľky tulipánov a
  • garantované zisky.

Jedno z 15-sekundových videí bolo zase o investovaní do kryptomien. Vo videu celebrita nabáda investorov, aby sa riadili jeho radami a nakupovali kryptomenové aktíva.

„Keď sa účastníci rozhodnú, film zábavným a komediálnym spôsobom ukáže dôsledky správnej alebo nesprávnej voľby,“ opisuje SEC. „Niekedy môže investovanie vyzerať a pôsobiť ako hra,“ dodáva.
„Naša verejná kampaň „Investomania“ využíva koncept hernej show, aby hravou formou poučila investorov o tom, že investovanie nie je hra a že pri investičných rozhodnutiach by mali postupovať s náležitou starostlivosťou,“ vysvetluje.

Regulátor cenných papierov tiež uviedol:

„Na záver, nehrajte sa so svojou finančnou budúcnosťou.“

Robiť z investora idiota

Tento nápad sa však nepáčil mnohým používateľom internetu.

„Táto séria videí SEC je naozaj hrozná. SEC uráža investorov, ktorých chce chrániť a vzdelávať. Ale je to ešte horšie! Jedno z videí je napríklad o investovaní s využitím.“
„Hej, vykresľujú drobného investora ako idiota, ktorý kupuje akcie na pôžičku bez toho, aby vedel, čo to znamená. SEC sa však mýli, je to broker, ktorý umožňuje svojim klientom nakupovať týmto spôsobom,“ poznamenal Dave Lauer.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár