SEC vyšetruje prípad Uniswap

od Martin Tkáč

Povráva sa, že Americká komisia pre cenné papiere vyšetruje spustenie najväčšej decentralizovanej burzy kryptomien na svete – Uniswap.

Pod lupou regulátorov

Ako informoval denník Wall Street Journal, americký regulátor cenných papierov začal vyšetrovanie hlavného vývojára burzy Uniswap – Uniswap Labs. Správa s odvolaním sa na anonymné zdroje uvádza, že právnici SEC vyšetrujú marketingové aktivity a služby ponúkané spoločnosťou DEX.

Hovorca spoločnosti Uniswap Labs údajne uviedol, že spoločnosť je „odhodlaná dodržiavať zákony a nariadenia, ktorými sa riadi toto odvetvie a poskytovať informácie regulačným orgánom, ktoré im pomôžu s akýmkoľvek vyšetrovaním“.

Uniswap je decentralizovaná burza, ktorá umožňuje používateľom vymieňať si tokeny na báze Etherea bez zapojenia centrálnej entity. Ide o najväčší DEX na trhu s objemom obchodov 1,5 milióna dolárov za posledných 24 hodín.

Táto správa prichádza v čase, keď americké regulačné orgány venujú priemyslu DeFi čoraz väčšiu pozornosť. Minulý mesiac oznámil predseda SEC Gary Gensler plány na zavedenie prísnejších pravidiel pre decentralizované financie, ponuky tokenov a stablecoinov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár