SEC schválila ETF, ktorý sleduje výkonnosť spoločností investujúcich do bitcoinu

od Martin Tkáč

Len štyri mesiace po podaní žiadosti dostala Volt Equity Volt Bitcoin Revolution ETF zelenú od americkej komisie pre cenné papiere a burzu. Investorom poskytne možnosť investovať do spoločností s priamym vplyvom na BTC, ako je napríklad MicroStrategy.

Nakoniec je ETF nepriamo prepojené s BTC

Začiatkom júna kalifornská spoločnosť Volt Equity požiadala Komisiu o spustenie ETF s nepriamym vystavením BTC. V tejto aplikácii sa organizácie, ktoré tvoria ETF, označujú ako „Bitcoin Revolution Companies“. Utratili veľké množstvo peňazí za kryptomenu alebo sú do nej zapojení iným spôsobom, napríklad ťažbou.

Za „bežných okolností“ bude fond investovať najmenej 80% svojich aktív do domácich a zahraničných „spoločností zaoberajúcich sa revolúciou v bitcoine“ buď priamo, alebo prostredníctvom opcií. Jednou z takýchto spoločností je MicroStrategy, gigant obchodného spravodajstva zapísaný na burze NASDAQ vedený Michaelom Saylorom, ktorý v súčasnosti vlastní viac ako 5 miliárd dolárov v BTC.

Podľa najnovších správ Komisia pre cenné papiere (SEC) schválila produkt začiatkom tohto mesiaca. Bude uvedený na burze Arca v New Yorku pod symbolom BTCR. Toto schválenie je tiež najpozitívnejšou správou SEC ohľadom bitcoinového ETF.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár