SEC ohrozuje Coinbase

od Martin Tkáč

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) sa údajne vyhrážala žalobou na Coinbase. Ide o pôžičkový program vyhlásený burzou, ktorý podľa úradu predstavuje mnohé nebezpečenstvá.

Varovanie bez vysvetlenia

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong sa včera k tejto záležitosti vyjadril prostredníctvom svojho účtu na Twitteri nasledujúcimi slovami: „toto je z ich strany skutočne zvláštne správanie“. Potom založil 21-vláknový príspevok s podrobnosťami o vzťahu SEC s Coinbase.

Armstrong vysvetlil, že oslovil SEC začiatkom tohto roka, aby informoval regulátorov o nadchádzajúcom programe Coinbase Lend. Tento údajne ponúka 4% ročný výnos z vkladov prostredníctvom stablecoinov USDC. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Coinbase komisia odpovedala s tvrdením, že schéma pôžičky je kolaterálom bez akéhokoľvek krytia a hrozí, že bude podaná žaloba v prípade spustenia služby.

Odmietajú nám poskytnúť vysvetlenie, prečo si myslia, že náš program nie je bezpečný a namiesto toho od nás požadujú kompletný súbor dokumentov, požadujú svedectvo od našich zamestnancov a potom nám povedia, že budú nás žalovať bez vysvetlenia, prečo ak začneme s projektom

 

Pozrite sa …. Zaväzujeme sa dodržiavať zákony. Niekedy je zákon nejasný. Ak teda SEC chce publikovať usmernenie, radi sa ním aj riadime (je pekné, ak ho v skutočnosti rovnomerne presadzujete v celom odvetví rovnako btw).

Armstrong poznamenal, že na trhu je mnoho spoločností s kryptomenami, ktoré tiež poskytujú podobné úverové služby svojim klientom a vyzval SEC, aby v tejto záležitosti poskytla jasnosť právnych predpisov. Opatrenia SEC za predpokladu, že Amstrong predstavil úplný obraz situácie, sa zdajú byť zlou prognózou pre konkurentov spoločností Coinbase BlockFi a Celsius, ktorí už nejaký čas ponúkajú produkty a služby súvisiace s kryptomenami. BlockFi bojuje s mnohými vyšetrovaniami v mnohých štátoch, ktoré sa týkajú jeho aktivít týkajúcich sa produktov s vysokou úrokovou sadzbou.

Dobrá komunikácia nad predpismi

Paul Grewal, hlavný právny zástupca spoločnosti Coinbase, vyjadril znepokojenie nad konaním SEC a nesúhlasil s vyhlásením, že úverovú funkciu možno považovať za „investičnú dohodu alebo memorandum“.

Opísal to týmito slovami:

Klienti nebudú do programu „investovať“, ale kvôli existujúcemu vzťahu si skôr požičajú USDC, ktoré majú na platforme Coinbase. A hoci zákazníci Lend získajú úrok z účasti na programe, my sme povinní ho zaplatiť bez ohľadu na veľkosť podnikania spoločnosti Coinbase.

SEC nechráni investorov ani nepodporuje spravodlivé, efektívne a bezpečné domáce krypto trhy svojou taktikou zastrašovania.Ich prístup bol taký zlý, že je nerozoznateľný od aktívnej snahy * zraniť * amerických retailových investorov, čo vyzerá čoraz pravdepodobnejšie.

Grewal poukazuje na to, že jediné vysvetlenie, ktoré dostali od Komisie je, že ich úverový program sa v súčasnosti posudzuje podľa testu Howey:

Informovali nás, že posudzujú náš produkt Lend cez hranicu desaťročí prípadov Najvyššieho súdu s názvom Howey and Reves. SEC sa nebude deliť o samotnú známku, iba o skutočnosť, že bola vydaná.

Riaditeľ SEC Gary Gensler pravidelne povzbudzoval kryptomenové spoločnosti, aby s nimi spolupracovali, aby mohli fungovať vo verejnom rámci a zaistiť si prežitie. Jeho slová zástupca Coinbase kritizoval. Grewal uviedol, že kroky SEC zrejme odporujú Genslerovým vyhláseniam:

SEC opakovane oslovila naše odvetvie správou „porozprávajte sa s nami“. Zvládli sme to. Dnes však vieme len to, že buď môžeme Project Lend vyháňať z trhu na neurčito bez toho, aby sme vedeli prečo, alebo nás môže žalovať.

Dodal, že „zdravý regulačný vzťah by nikdy nemal nechať priemysel v situácii bez vysvetlenia. Dialóg je základom dobrej regulácie. “Hlavný právny špecialista informoval, že kým sa situácia nevyjasní, projekt pôžičky bude pozastavený, najmenej do októbra.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár