Peter Schiff sa domnieva, že nás čaká krach amerického dolára

Ekonóm Peter Schiff varuje pred krachom amerického dolára. Predpovedá, že "dôjde k masívnej kríze".

od Martin Tkáč

Peter Schiff opäť varuje

Ekonóm a odborník na investície do zlata Peter Schiff zopakoval svoje varovanie pred blížiacim sa kolapsom amerického dolára. Urobil tak počas rozhovoru s Davidom Rodriguezom.

V odpovedi na otázku, či sa všetci budú zbavovať dolárov, Schiff potvrdil:

Budú, a v súčasnosti je to niečo ako prúdenie.

Dodal: „Čoskoro príde záplava, počas ktorej sa bude z [trhu] dolára ponáhľať“.

Prečo by sa však mal kurz americkej meny náhle zrútiť? Schiff vysvetlil, že sa to stane kvôli deficitu. Poukázal na to, že rozpočtový deficit dosahuje úroveň až viac ako 2 bilióny USD ročne.

To je počas ďalšej oficiálnej recesie úplne neudržateľné. Keď sa nezamestnanosť opäť skutočne zvýši, deficit bude 4 bilióny dolárov ročne, potom 5 biliónov dolárov ročne. V súčasnosti máme takmer 33 biliónov dolárov verejného dlhu a úroky z dlhu sú teraz treťou najväčšou položkou vo vládnom rozpočte.

– vypočítal.

Zdôraznil, že „v budúcom roku budú úroky z dlhu najväčším výdavkom vlády.

V konečnom dôsledku budú jediným výdavkom, ktorý budeme mať. Ak sa tak stane, nezostane nám nič iné ako úroky a samozrejme, že sa do tohto bodu nemôžeme dostať

– varoval ďalej.

V dôsledku toho „nastane obrovská kríza, ktorá, ako viete, dostane ekonomiku do úzadia a ľudia pocítia bolesť“.

Zasiahne BRICS dolár?

Schiff tiež poznamenal, že mnohé krajiny na svete sa vzdávajú amerického dolára a na medzinárodný obchod používajú národné meny. Poukázal na krajiny BRICS. Zdôraznil, že USA používali a používajú americký dolár ako zbraň proti iným krajinám. Poukázal aj na sankcie, ako je zmrazenie ruských rezerv v dolároch.

Toto bol budíček pre každú krajinu na svete, ale najmä pre krajiny ako Čína… a možno aj Saudská Arábia

– uviedol.

Podľa neho vlády krajín nepriateľsky naladených voči USA dostali odkaz: „Vzdajte sa dolára, inak sa stanete zraniteľnými, pretože USA vás môžu potrestať za používanie dolára“.

Schiff už niekoľkokrát varoval pred krízou. Minulý týždeň tiež povedal, že USA si nemôžu dovoliť oddeliť sa od Číny. Minulý mesiac varoval pred „plnohodnotnou finančnou krízou“, ktorá zasiahne hospodárstvo USA.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár