Satoshi Nakamoto sa stal 20. najbohatším človekom na svete

od Martin Tkáč

Osoba alebo skupina ľudí pod pseudonymom Satoshi Nakamoto, ktorá stojí za vytvorením bitcoinu v roku 2008, pokročili na 20. miesto najbohatších ľudí podľa Forbes. Všetko kvôli cene pôvodnej kryptomeny, ktorá prekročila 62 000 USD.

Satoshi Nakamoto medzi najbohatšími ľuďmi na svete

Satoshi Nakamoto sa stal jedným z najbohatších ľudí na svete. Takéto posúdenie sa vykonáva na základe bitcoinov, ktoré majú mať vo svojom portfóliu. Okrem toho cena najobľúbenejšej digitálnej meny v posledných dňoch prekročila 62 tisíc dolárov.

Podľa spoľahlivých údajov má tajomný Bitcoin inventor asi 1 milión kusov mincí vo svojom portfóliu.

To znamená, že s jeho bežnými cenami by sa jeho majetok odhadoval na 62 miliárd dolárov. Problém je, že ten, kto sa skrýva za týmto pseudonymom, skôr nebude predávať BTC, aby neodhalili svoju identitu a pravdepodobne udržali cenu.

Niektoré zdroje tiež naznačujú, že Satoshi Nakamoto by mohol zomrieť, a prístup k zdrojom digitálnej meny sa stratilo. Je to škoda, pretože podľa niektorých odhadov Bitcoin čoskoro presiahne 100 000 dolárov.

Čo v takejto situácii? Dokonca aj prvá pozícia na zozname najbohatších ľudí na zemi, ktorá patrí Elonovi Muskovi (približne 210 miliárd dolárov v majetku), by mohla byť v rozsahu tajomného tvorcu BTC.

Sam Elon Musk je už dlho fanúšikom kryptomeny. Jeho tweety často spôsobili otrasy na trhu a to pozitívnym aj negatívnym spôsobom. Po mnoho mesiacov, vďaka svojej podpore pre Dogecoin, posunul túto mincu do najvýznamnejších desiatich digitálnych aktív z hľadiska trhovej kapitalizácie.

Tajomná identita Nakamoto

Vzhľadom k tomu, v roku 2008 sa objavil slávny whitepaper, ktorý vysvetľuje novú digitálnu menu bitcoin, bolo veľa odhadov a klebety o jeho skutočnej identite.

Vynálezca digitálnej meny, ktorá spôsobila revolúciu vo svete tradičných financií, sa rozhodol použiť pseudonym Satoshi Nakamoto, aby zostal anonymite.

Napriek niektorým špekuláciám o skutočnej identite, ktorá bola vždy popieraná, stále nevieme, kto je za týmto pseudonymom.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár