Santiment naznačuje, že cardano čaká na zmenu trendu

Santiment naznačuje, že cardano čaká na zmenu trendu

od Martin

Popredná blockchain analytická firma Santiment hovorí, že jedna z najdôležitejších on-chain metrík naznačuje, že cardano zasiahlo správnu cenovú hladinu, aby začalo meniť trend.

Santiment zverejňuje údaje o cardano

Spoločnosť poukazuje na pomer cardano market value toreal value (MVRV), ktorý ukazuje priemerný zisk alebo stratu pre všetky mince v obehu.

MVRV cardano je podľa Santimentu na úrovni, ktorá bola doteraz pre kurz ADA prelomová.

Priemerné výnosy z obchodovania Cardano za 30 dní v strednodobom horizonte klesli pod -15 %. Toto je historická úroveň MVRV, kde ADA a mnoho ďalších altcoinov vidí aspoň krátkodobú zmenu ceny, ktorá môže zmierniť straty hromadiace sa v sieťach. – napísal v správe.

Santiment tiež poukazuje na prepojenie medzi kryptomenami a akciovým trhom. Kľúčové tu môže byť zasadnutie Federálneho výboru pre voľný trh (FOMC), ktoré sa má konať budúci mesiac.

Trend korelácie medzi kryptomenami a akciami by mohol pokračovať až do ďalšieho stretnutia FOMC v máji, dodáva analytická firma.

(…) trhy s kryptomenami zostávajú pevne zakorenené v rovnakých cenových modeloch ako SP500 a akciové trhy. Fed nedávno oznámil, že je pravdepodobné zvýšenie úrokovej sadzby o pol bodu – dodáva.

cardano

Čo bude ďalej s cenou BTC?

Pri pohľade na kurz bitcoinu spoločnosť poznamenáva, že skoky v počte a hodnote transakcií stablecoinov, podporovaných veľkými hráčmi, alebo prevody v hodnote viac ako 100 000 dolárov, vždy predchádzali miestnym maximám a dnam na grafe BTC.

Santiment hovorí, že pozorne sleduje nárast aktivity veľrýb v trueUSD (TUSD) stablecoinovej sieti, čo naznačuje, že investori s veľkými zdrojmi akumulujú BTC.

TrueUSD, šiesta najväčšia kryptomena stablecoin [na trhu], dnes zaznamenala prudký nárast transakcií s veľrybami – dodáva.

Historicky sú takéto skoky v obchodoch s veľrybami znakom akumulácie – napísal ďalej v správe.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár