Samuel Dobson, vývojár Bitcoin Core opúšťa projekt

od Martin Tkáč

Vývojár Samuel Dobson vo štvrtok prostredníctvom série tweetov oznámil, že odchádza z funkcie správcu Bitcoin Core. Predtým zastával túto funkciu viac ako 3 roky. Dobson uviedol, že „mu nezostáva dostatok času, pretože musí dokončiť PhD“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Oficiálne končím ako správca bitcoinového jadra.

Slúžiť ako správca peňaženky počas posledných troch rokov bolo absolútnym privilégiom a chcem poďakovať môjmu neuveriteľne štedrému sponzorovi Johnovi Pfefferovi (@jlppfeffer) za jeho podporu. / 1

Ako správca bitcoinového jadra mal Dobson priamy prístup ku kódu kryptomeny na GitHub. Mal tiež právomoc schvaľovať zmeny a vykonávať opravy v samotnom softvéri. Okrem toho bol tiež zodpovedný za zabezpečenie bezpečnosti protokolu.

Vráti sa Dobson k projektu?

Na otázku, či je šanca, že sa jedného dňa do projektu vráti, Dobson povedal, že jeho hlavnou prioritou je momentálne doktorát. A hoci sa ešte nerozhodol, čo bude robiť po ukončení štúdia, nemá záujem o rozvoj iných kryptomien.

Dobson povedal, že je obzvlášť vďačný za podporu svojho „neuveriteľne štedrého sponzora“ Johna Pfeffera.

Je mi smutno, že opúšťam túto rolu, ale už nemôžem venovať potrebný čas, keďže sa blíži koniec môjho PhD. Len vďaka podpore Johna a mojich sponzorov GitHub som v posledných rokoch mohol uprednostniť prácu na bitcoinoch na čiastočný úväzok. Ale teraz je ten správny čas ísť./2

Vyzval tiež komunitu na Twitteri, aby zvážila finančné prostriedky kvôli povahe open source projektov. V rozhovore dodal:

Vývoj bitcoinového jadra očividne enormne vzrástol od jeho konceptu v časoch Satoshiho Nakamota. Ako open source projekt bude vždy v zaujímavej a ťažšej pozícii z hľadiska financovania. Ale veci ako Brink, Chaincode, Spiral a priame sponzorstvo vývojárov zo strany GitHub veľmi pomohli.

Bitcoin od októbra stratil už dvoch vývojárov. V súčasnosti má priamy prístup ku kódu Bitcoin iba päť ľudí.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár