Samson Mow založil novú spoločnosť a bude pracovať na Bitcoin City v Salvádore

od Simona

Samson Mow, známy podnikateľ na trhu s kryptomenami, zakladá novú spoločnosť s názvom JAN3. Má pomôcť vybudovať Bitcoin City v Salvádore. Ba čo viac, na rozbeh svojho biznisu vyzbierala množstvo financií.

Samson Mow chce vybudovať Bitcoin City

Samson Mow, bývalý riaditeľ stratégie Blockstream a zakladateľ Pixelmatic, vo štvrtok povedal, že založil novú spoločnosť s názvom JAN3, ktorá sa zameria na urýchlenie adopcie bitcoinov. V rozhovore pre Reuters priznal, že JAN3 už podpísal zmluvu, na základe ktorej bude zodpovedný za vytvorenie digitálnej infraštruktúry Bitcoin City v Salvádore.

„Toto je všeobecné memorandum o porozumení, ktoré hovorí, že budeme spolupracovať na vybudovaní digitálnej infraštruktúry pre krajinu a pre Bitcoin City,“ vysvetlil v rozhovore s novinármi.

Mow dodal, že rozhodnutie spolupracovať JAN3 so Salvadorom bolo pre neho zrejmé.

„Práve som založil svoju spoločnosť a povedal som: „Chcete spolupracovať?“ A oni povedali: „Iste“, “ spomína.

Mow a jeho nová spoločnosť budú spolupracovať s prezidentom Salvádoru Nayibom Bukele a jeho vládou. Bitcoin City má byť mestom, ktoré bude využívať geotermálnu energiu z neďalekých sopiek na pohon bitcoinových ťažobných centier, ako aj mestskej infraštruktúry.

Finančné kolo

Na začiatok spoločnosť získala až 21 miliónov dolárov na financovaní.

Kolo financovania viedli Alistair Milne, CIO Atlanta Digital Currency Fund, Chun Wang, spoluzakladateľ kryptomenovej ťažobnej spoločnosti F2Pool, a El Zonte Capital, nový investičný fond založený Maxom Keizerom a jeho manželkou Stacy Herbert.

Speech vystúpil aj na konferencii Bitcoin 2022 v Miami, kde oznámil, že dve nové jurisdikcie, karibský ostrov Roatán a Madeira, autonómna oblasť Portugalska, prijmú bitcoin ako zákonné platidlo. Mow spomenul aj Mexiko, no krajina nad nápadom zatiaľ len uvažuje.

Názov „JAN3“ odkazuje na 3. január 2009, kedy tvorca bitcoinu Satoshi Nakamoto vyťažil prvý blok v blockchaine kryptomeny. Ide o tzv. „Block genesis“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár