Sam Bankman-Fried bude podľa agentúry Reuters popierať vinu

Sam Bankman-Fried bude údajne popierať vinu. Pred súd by sa mal postaviť 3. januára.

od Simona

Newsletter news

Sam Bankman-Fried verí, že je nevinný

Bankman-Fried bol zatknutý na Bahamách na žiadosť vlády USA pre obvinenia z podvádzania investorov a sprenevery finančných prostriedkov nahromadených na burze kryptomien FTX.

Pripomeňme, že po súdnom pojednávaní 22. decembra bol bývalý šéf FTX prepustený na kauciu a pred súd sa má postaviť 3. januára. Jeho prípadom sa zaoberá okresný sudca Lewis Kaplan.

Podľa agentúry Reuters sa podnikateľ údajne neprizná k obvineniam z finančných podvodov súvisiacich s činnosťou jeho burzy a Alameda Research.

Dňa 13. decembra Komisia pre cenné papiere a burzu USA obvinila bývalého generálneho riaditeľa FTX z porušenia zákona o cenných papieroch z roku 1933 a zákona o burze cenných papierov z roku 1934.

Ako obžalovaný má teraz právo nepriznať svoju vinu počas úvodných súdnych pojednávaní, ale počas neskorších stretnutí so sudcom môže zmeniť názor.

Sabotage Handcuffs GIF by Beastie Boys

Záhadné pohyby na webe

28. decembra bol zaznamenaný pohyb financií z peňaženiek Alamedy. To vyvolalo podozrenie, že Bankman-Fried previedol kryptomeny, ktoré sa na týchto adresách nachádzali. Sám SBF sa však od týchto fám rýchlo dištancoval.

Politická niť

O to zaujímavejšie je to, pokiaľ ide o politickú niť celej veci. Už vieme, že Bankman-Fried sa niekoľkokrát stretol s poradcami Joea Bidena. Môžu za to záznamy v registri návštev Bieleho domu, ktorý úrady zverejňujú mesačne. Dozvedáme sa z nich, že bývalý šéf FTX sa 22. apríla a 12. mája stretol s prezidentovým poradcom Stevom Ricchettim. 13. mája hovoril s poradkyňou Charlotte Butashovou. K tomu sa pridalo záhadné stretnutie s Ricchettom 8. septembra – rozhovory neboli zahrnuté v záznamoch Bieleho domu.

Niektorí veria, že kontakty Bankmana-Frieda s demokratmi mu umožnia vyhnúť sa trestu za prípad FTX. Či sa tak stane, sa dozvieme pravdepodobne v roku 2023.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár