Binance Chain a Binance Smart Chain sa transformujú na BNB Chain

Sam Bankman-Fried analyzoval nový spaľovací mechanizmus BNB

od Simona

Generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried (SBF) zverejnil sériu tweetov analyzujúcich nový mechanizmus spaľovania BNB. Situácia sa odohráva len pár dní po tom, čo minca z Binance prešla 19. procesom. 30-ročný miliardár dospel k záveru, že „spaľovanie nehýbe cenou“, ale „cena riadi spaľovanie“.

Spaľovanie BNB

Ako bolo oznámené začiatkom tohto týždňa, BNB už prešla 19. štvrťročným procesom spaľovania. V tom čase boli zničené tokeny v hodnote viac ako 740 miliónov dolárov. V komentári k udalosti generálny riaditeľ Changpeng Zhao uviedol, že tento proces robí z BNB deflačný token.

SBF sa ponoril do vzorca, ktorý definuje rýchlosť spaľovania a emisie mincí binance. Poznamenal, že ročná emisia nových mincí závisí od ceny aktíva. Ročne spálených tokenov bude podľa neho asi 7,142 milióna.

SBF identifikovala cenu BNB ako kľúčový determinant toho, ako bude rýchlosť spaľovania vyzerať v nasledujúcich rokoch a napísal:

Závery SBF

Ak je cena BNB vyššia ako 1 000 USD, jej celková trhová kapitalizácia by mala byť okolo 200 miliárd USD. SBF predpovedá, že kým zostane v obehu 100 miliónov tokenov, Binance spáli BNB v hodnote približne 10 miliárd dolárov každý rok.

Podľa generálneho riaditeľa FTX bude miera spotreby paliva BNB neustále kolísať s jeho cenou. Ak kurz tokenov stúpne nad 1 000 USD za mincu, každý rok sa spáli 10 miliónov tokenov. To znamená, že z trhu zmizne 10 miliárd USD.

Ak však cena BNB klesne, tento mechanizmus zníži celkovú ponuku na 100 miliónov tokenov v priebehu nasledujúcich 7-10 rokov. V súčasnosti je v obehu 170 miliónov BNB.

Celkovo SBF označila tokenomiku BNB za „skvelý mechanizmus“ a súhlasill s tým, že miera spotreby paliva v tomto štvrťroku je v súlade so vzorcom stanoveným Binance.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár