Salvádorská veľvyslankyňa Milena Mayorga: ďalšie krajiny nás môžu nasledovať

od Martin Tkáč

Veľvyslankyňa Salvádoru v Spojených štátoch Milena Mayorga uviedla, že ostatné regióny sveta môžu nasledovať jej krajinu pri prijímaní bitcoinov ako zákonného platidla.

Milena Mayorgaová hovorí o bitcoine

Milena Mayorga sa domnieva, že schválením bitcoinu ako zákonného platidla a oznámením plánov na vybudovanie „mesta bitcoinov“ je Salvador vpredu pred ostatnými krajinami, pokiaľ ide o prijatie kryptomien.

„Veľa krajín nás sleduje a bude nás nasledovať,“ povedala
„Viem, že vo Washingtone sú obavy zo straty dolárovej moci a vieme to pochopiť, ale Salvádor sa musí pohnúť ďalej, pretože chce byť na inej úrovni,“ dodala

Pripomenula tiež, že Salvádor predtým akceptoval americký dolár ako zákonné platidlo. Stalo sa tak v roku 2001 po kolapse jeho domácej meny.

Majk Spirit NFT

Kontroverzný experiment

Obavy z monetárneho experimentu El Salvadoru sú bežné. Medzinárodný menový fond (MMF) v utorok vyzval Salvádor, aby sprísnil reguláciu a dohľad nad tamojším trhom s bitcoinmi. Fond upozornil na „značné riziko“ spojené s kryptomenami.

Salvádor bude v roku 2022 určite ostro sledovaný. Okrem nedávno oznámeného plánu vybudovať „Bitcoin City“, mesto, ktoré sa má považovať za mekku bohatých bitcoinových investorov, vláda Bukele plánuje získať 1 miliardu dolárov prostredníctvom bitcoinových dlhopisov, tokenizovaného finančného nástroja.

Proces má prebiehať v spolupráci so spoločnosťou Blockstream zaoberajúcou sa bitcoinovou infraštruktúrou.

Zatiaľ čo žiadna iná krajina ešte nenasledovala Salvádor, aby porovnala bitcoin s americkým dolárom, mnohé krajiny začínajú vážne uvažovať o digitálnych menách. Príkladom sú Honduras a Guatemala, ktoré testujú digitálne meny centrálnych bánk.

Administratíva Joea Bidena doteraz o dianí južne od hraníc USA mlčala.

„Potrebujeme hovoriť s USA, ale sme nezávislá krajina, takže USA musia akceptovať náš krok a pochopiť, že sa chceme s novým systémom definícií posunúť na inú úroveň,“ povedala Mayorgaová.

zdroj: blockchain.new, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár