Salvádorčania nevidia výhody zvýšenej adopcie BTC vo svojej krajine

od Michaela

Len 6,1 % obyvateľov Salvadoru verí, že minuloročný zákon o BTC je prospešný pre nich a ich životné prostredie. 71 % nepocítilo žiadne výhody regulácií kryptomien.

Salvádorčania nevidia výhody regulácie BTC

Veľká časť Salvádorčanov uviedla, že zákon o BTC, ktorý presadzoval ich prezident Nayib Bukele, im vôbec nepomohol.

Prieskum Inštitútu verejnej mienky José Simeón Cañas Stredoamerickej univerzity ukázal, že 71 % z 1 270 opýtaných Salvádorčanov uviedlo, že zákon o BTC im nepriniesol žiadny finančný zisk.

Navyše, podľa štúdie 12,8 % Salvádorčanov uviedlo, že regulácia kryptomien priniesla ich rodinám len malý úžitok.

Len 6,1 % ľudí vidí výhody regulácie.

Podľa nedávneho prieskumu verejnej mienky sa viac ako polovica Salvádorčanov domnieva, že prezident Nayib Bukele neutrpel žiadnu veľkú porážku, prinajmenšom počas posledného roka svojho funkčného obdobia. Zákon o BTC a súvisiace investície však vníma 3,9 % opýtaných ako jednu z najväčších porážok súčasnej vlády.

regulácia BTC

Táto nespokojnosť môže súvisieť s krachom trhu s kryptomenami. Pripomeňme, že prezident použil verejné peniaze na investovanie do BTC, pričom míňa milióny dolárov na digitálne meny namiesto toho, aby sa sústredil na iné investície považované za priority. Salvádor je v zložitej ekonomickej situácii.

Zlyhanie Chiva

20 % opýtaných uviedlo, že ich ekonomická situácia sa zlepšila vďaka finančnej pomoci od vlády. Ako posledného spomenuli medzi inými darovaných 30 dolárov v BTC. Bol to podnet pre tých, ktorí si na svoje mobilné telefóny nainštalovali peňaženku Chivo.

Ďalšia štúdia vykonaná vo februári Národným úradom pre ekonomický výskum (NBER) odhalila, že iba 20 % z tých, ktorí dostali bonus 30 dolárov, naďalej používali peňaženku Chivo. A to aj napriek ďalším stimulom, ktoré vláda ponúka, ako je napríklad zľava na platbách za benzín.

Zatiaľ čo väčšina obyvateľov Salvádoru má mobilný telefón s prístupom na internet, menej ako 60 % z nich si stiahlo Chivo Wallet a iba 20 % pokračovalo v používaní aplikácie po tom, čo minuli registračný bonus 30 USD.

Navyše, iba 5 % občanov platilo svoje dane bitcoinom napriek jeho štatútu zákonného platidla. Len 20 % spoločností, väčšinou veľkých, akceptuje bitcoiny

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár