Salvadorčania hromadne nakupujú bitcoiny

od Martin Tkáč

Salvadorčania používajú svoje americké doláre na nákup bitcoinov. Záujem o túto triedu aktív stále rastie.

Salvadorčania nakupujú BTC

Mesiac po nadobudnutí účinnosti zákona o bitcoinoch, vďaka ktorému sa kryptomena stala v Salvadore plne zákonným platidlom, záujem o kryptomenu stále rastie. Obyvatelia tejto krajiny neustále vymieňajú svoje doláre za BTC.

V tweete, ktorý napísal prezident krajiny Nayib Bukele, bolo oznámené, že peňaženkou Chivo za jeden deň prešlo až 24 076 transakcií, čo predstavuje spolu 3 069 761,05 USD prevedených finančných prostriedkov.

2 nové Chivo fakty:

1. Ľudia vkladajú oveľa viac USD (na nákup #BTC), než koľko vyberajú z bankomatov Chivo (akékoľvek médium to môže nezávisle potvrdiť návštevou bankomatov).

2. Dnes sme dostali 24 076 poukazov, čo predstavuje spolu 3 069 761,05 USD (za jeden deň).

Prezident Bukele navyše poznamenal, že miera, ktorou Salvadorčania prevádzajú americké doláre na bitcoiny, je oveľa vyššia ako sadzba, ktorou predávajú svoje kryptomeny vo viac ako 200 bitcoinových automatoch, ktoré sa nachádzajú v celej krajine.

Víťazstvo prezidenta alebo propaganda úspechu?

Predtým sa zákon o bitcoine stretol s určitým odporom v krajine, ale hlavne s ľavicovým odporom Bukeleho a nie od bežných občanov. Protesty proti kryptomene boli široko propagované, okrem iného aj kvôli extrémnym reakciám demonštrantov. Stačí dodať, že počas nich zhorel jeden bitomat.

Napriek vyššie uvedenému mal Bukele stále pocit, že jeho politika je správna. A teraz sa zdá, že svoj cieľ dosiahol, aj keď treba priznať, že ak sú údaje, ktoré uviedol pravdivé, má veľké šťastie. Prečo? Reformu predstavil v čase, keď bitcoiny začínali novú vlnu rastu, čo sa samozrejme môže pozitívne premietnuť do nákupov kryptomien občanmi jeho krajiny.

Navyše, politici podporili prijatie BTC zavedením napríklad zliav na pohonné hmoty pre ľudí, ktorí používajú bitcoin.

Zahraniční investori, ktorí sa zaregistrujú v Salvádore, môžu navyše využívať aj nové privilégiá. Ich investície do BTC nie sú zdaňované.

Zaujímavé je, že neboli vynechané ani zvieratá. Len pred pár dňami prezident Bukele odhalil, že jeho administratíva použije zisky z investovania do bitcoinu na výstavbu obrovskej nemocnice pre „chlpáčov“.

Ak bude Salvador so svojou politikou bitcoinov úplne úspešný, ostatné krajiny môžu nasledovať jeho kroky. Tým sa trh s kryptomenami dostane na úplne novú úroveň.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár