Salvádor vzdeláva svojich študentov o Bitcoine

Salvádor podniká ďalšie kroky smerom k masovému prijatiu bitcoinu prostredníctvom vzdelávania študentov.

od Simona

Newsletter news

Aj počas extrémnej kryptozimy sa Salvádor zameriava na masovú adopciu Bitcoinu. Najnovšie video ukazuje študentov, ktorí sa vo svojej triede vzdelávajú o Bitcoine.

Vzdelávanie o bitcoine v mladom veku môže viesť k masovej adopcii a keď sa stanú študenti dospelými, začnú používaním bitcoinu značne prispievať k rozvoju národa.

Čítanie, písanie, bitcoin

Mimoriadne populárne video na Twitteri ukazuje učiteľov v Salvádore, ako vzdelávajú svojich študentov o Bitcoine v rámci desaťtýždňového učebného plánu. Učitelia ukážu študentom praktickú ukážku toho, ako prijímať BTC cez Lightning Network. Študenti sa tiež vzdelávajú v rôznych témach o technológii blockchain.

Jeden z učiteľov hovorí:

„Myšlienkou je zopakovať to v iných školách po celom svete.“

My First Bitcoin, bitcoinový vzdelávací projekt v Salvádore, tvrdí, že v roku 2022 vychoval viac ako 10 000 študentov. Namiesto toho teraz očakáva, že v roku 2023 zvýši svoj dosah 25-krát a naučí 250 000 študentov.

Salvádor vedie masovú adopciu BTC

Salvádor minulý rok prijal Bitcoin ako zákonné platidlo. Krajina pokračuje v masovej adopcii rôznymi spôsobmi. Prezident Nayib Bukele vlani v novembri oznámil, že národ pracuje na vybudovaní bitcoinového mesta bez dane z príjmu a majetku.

Minulý mesiac prezident spustil vyhradenú bitcoinovú kanceláriu na správu všetkých projektov súvisiacich s kryptomenami. Bude tiež slúžiť ako most na organizovanie stretnutí medzi jednotlivcami a prezidentom s cieľom implementovať Bitcoin a technológiu blockchain v krajine.

Krajina od 18. novembra nakupuje jeden bitcoin denne. V súčasnosti drží viac ako 2 458 bitcoinov, podľa webovej stránky, ktorá sleduje peňaženku Salvádoru. Stredoamerická krajina však na svojich bitcoinových držbách stráca 61,82 %. Ich nerealizovaná strata dnes presahuje 67 miliónov dolárov.

Salwador inwestuje w Bitcoina

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár