Salvádor rozdáva študentom bitcoinové diplomy

Salvádor rozdáva študentom bitcoinové diplomy

od Simona

Salvádorská vláda má so svojou krajinou ambiciózne plány. Po prvé, je vášnivým bitcoinovým investorom. Po druhé, zo ziskov kryptomien chce vybudovať dvadsať „bitcoinových škôl“. Za týmto účelom už boli podniknuté prvé kroky a vydané prvé diplomy.

NEWSLETTER okrypte.sk

Bitcoinové diplomy

Túto informáciu priniesol účet Bitcoin Archive na Twitteri. Zatiaľ však veľa detailov nepoznáme. Je však známe, že 38 stredoškolákov má šťastie. Program bol spustený v máji.

Salvadorské ministerstvo školstva sa obrátilo na vzdelávaciu inštitúciu Mi Primer Bitcoin a IBEX, obchodnú platformu a platobný procesor, ktorý integruje bitcoinovú sieť. Na diplomoch sú logá týchto skupín.

Čo sa týka škôl, nezdá sa, že by skončili. Na jednej z fotografií môžete vidieť o niečo viac ako strechu. Vyzerá to skôr ako dočasné, provizórne riešenie ako niečo trvalé.

Veľké plány pre Bitcoin

Za zmienku tiež stojí, že koncom minulého roka bolo oznámené, že školy budú postavené na ziskoch Bitcoinu. Kryptomena bude pravdepodobne použitá ako kolaterál pre pôžičky. Tieto pôžičky sa pravdepodobne použijú na rôzne projekty, ale nezdá sa, že by Salvádor mal v úmysle predávať kryptomeny, najmä preto, že by pri predaji utrpel straty.

Salvádorský minister financií začiatkom tohto mesiaca povedal, že krajina neutrpí straty z tejto investície. Medzi májom a septembrom táto stredoamerická krajina pravdepodobne nakúpila okolo 2 301 BTC.

Teoreticky ide o veľa peňazí. Najmä ak predpokladáte, že cieľom nie je predaj v blízkej dobe. Okrem škôl chce Salvádor postaviť aj zvieraciu nemocnicu, bitcoinové mesto a bane poháňané elektrinou z neďalekých sopiek.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár